Home » News » Akcje Evergrande spadły o 25% po zatrzymaniu personelu zarządzającego majątkiem

Akcje Evergrande spadły o 25% po zatrzymaniu personelu zarządzającego majątkiem

News Team

Akcje znajdującego się w trudnej sytuacji dewelopera China Evergrande Group spadły w poniedziałek o 25% po tym, jak policja zatrzymała część pracowników jednostki zarządzającej majątkiem, co sugeruje nowe śledztwo, które może pogłębić kłopoty spółki z branży nieruchomości.

Evergrande, najbardziej zadłużony deweloper na świecie, znajduje się w centrum kryzysu w chińskim sektorze nieruchomości, w którym od końca 2021 r. odnotowano serię upadłości, które wstrząsnęły światowymi rynkami i wzbudziły strach przed zarażeniem. Obrót akcjami spółki został zawieszony na 17 miesięcy, do 28 sierpnia.

Podczas protestów niezadowolonych inwestorów w siedzibie Evergrande w Shenzhen w 2021 r. pracownicy zidentyfikowali Du Lianga jako dyrektora generalnego i prawnego przedstawiciela działu zarządzania majątkiem Evergrande.

„Niedawno organy bezpieczeństwa publicznego podjęły przymusowe środki karne wobec Du i innych podejrzanych o przestępców z Evergrande Financial Wealth Management Co” – podała policja z Shenzhen na południu w oświadczeniu w mediach społecznościowych w sobotni wieczór.

Reuters nie mógł potwierdzić, że Du znalazł się wśród zatrzymanych, a w oświadczeniu policji nie podano liczby zatrzymanych osób, postawionych im zarzutów ani daty ich zatrzymania.

Evergrande nie odpowiedziało na prośby o komentarz na temat działań policji.

Akcje spadły aż o 25% do 0,465 HKD podczas porannego handlu, najniższego poziomu od dwóch tygodni. Odrobiła straty do godziny 02:00 GMT, co oznacza spadek o 11%, w porównaniu ze spadkiem o 0,9% w szerszym indeksie Hang Seng.

W zeszłym miesiącu chiński deweloper zaobserwował stratę netto w okresie od stycznia do czerwca w wysokości 33 miliardów juanów (4,5 miliarda dolarów) w porównaniu ze stratą 66,4 miliarda juanów w tym samym okresie roku poprzedniego.

Na początku tego miesiąca Evergrande poinformowało, że opóźniło podjęcie decyzji w sprawie restrukturyzacji zadłużenia offshore z września na przyszły miesiąc, aby dać posiadaczom długu więcej czasu na rozważenie planu restrukturyzacji.

Source: https://buystocks.co.uk/news/evergrande-shares-tumble-25-after-wealth-management-staff-detained/