Home » News » Akcje AMC rosną po tym, jak sieć kin zebrała 325,5 mln dolarów ze sprzedaży akcji

Akcje AMC rosną po tym, jak sieć kin zebrała 325,5 mln dolarów ze sprzedaży akcji

News Team

Akcje spółki AMC Entertainment Holdings (NYSE: AMC) wzrosły w czwartek w notowaniach przed otwarciem sesji po tym, jak sieć kin ogłosiła, że pozyskała nowy kapitał własny o wartości około 325,5 mln dolarów dzięki sprzedaży 40 mln akcji.

AMC próbuje zarówno odbić się od ery zamykania lokalizacji spowodowanej pandemią, jak i stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony usług transmisji strumieniowej dla widzów. Jednak przynosząca straty firma odnotowała tego lata znaczną poprawę wyników kasowych dzięki rosnącej popularności nowych tytułów „Barbie” i „Oppenheimer”, podczas gdy oczekuje się, że popyt jeszcze bardziej wzrośnie po debiucie niezwykle popularnego filmu film z koncertu artysty Taylor Swift w październiku.

Chociaż rozwadniający wpływ zbierania funduszy był stosunkowo niepopularny wśród inwestorów, AMC z siedzibą w Kansas stwierdziła, że to posunięcie pomoże jej „przetrwać, a następnie prosperować” w pokryzysowym środowisku operacyjnym, umieszczając ją na „ścieżce pomyślnej naprawy”.

AMC dodała, że sprzedaż akcji, w ramach której zaoferowała akcje po średniej cenie 8,14 dolara za sztukę, „znacznie zwiększa” rezerwy gotówkowe spółki, wzmacnia jej bilans i rozwiązuje „bieżące problemy z płynnością”.

Grupa zauważyła, że nowy kapitał pomoże AMC przezwyciężyć niedawne trudności w branży filmowej, w tym trwające strajki scenarzystów i aktorów.

„Ten zastrzyk kapitału zapewnia nam elastyczność, która pomaga nam w nawigacji po wodach i dalszym dostarczaniu naszym gościom magii filmów” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Adam Aron.

Source: https://buystocks.co.uk/news/amc-shares-gain-after-movie-theater-chain-raises-325-5-million-from-stock-sale/