HomeNews5 najlepszych firm budowlanych, które warto kupić w czasie rosnącego rynku mieszkaniowego

5 najlepszych firm budowlanych, które warto kupić w czasie rosnącego rynku mieszkaniowego

Mircea Vasiu

Ceny domów w Stanach Zjednoczonych osiągnęły rekordowo wysoki poziom. Oto pięć firm budowlanych, które warto kupić, aby skorzystać na dobrej sytuacji na rynku mieszkaniowym: Owens Corning, Pulte Group, NVR, Whirlpool Corporation i Masco Corporation.

Rynek mieszkaniowy w Stanach Zjednoczonych otrząsnął się z kryzysu na rynku mieszkaniowym w latach 2008-2009, a ceny domów osiągnęły rekordowy poziom w czasie pandemii COVID-19. We wrześniu 2021 r. ceny domów wzrosły o ponad 18% rok do roku, a trend ten utrzymuje się nieprzerwanie od tego czasu.

W związku z tym firmy budowlane są dobrze przygotowane do walki z inflacją, ponieważ wzrost cen domów przewyższa stopę inflacji. W rzeczywistości nieruchomości są formą zabezpieczenia przed inflacją, alternatywną inwestycją w porównaniu do handlu akcjami typu long-only.

Oto pięć firm budowlanych, których dodanie do portfela warto rozważyć ze względu na dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego: Owens Corning, Pulte Group, NVR, Whirlpool Corporation i Masco Corporation.

Owens Corning

Firma Owens Corning produkuje pokrycia dachowe i izolacje, a jej siedziba mieści się w Toledo w stanie Ohio. Firma sprzedaje swoje produkty poprzez sieć dystrybutorów i centrów obsługi klienta, a także bezpośrednio wykonawcom i może skorzystać na dynamicznie rozwijającym się rynku mieszkaniowym.

Cena akcji wzrasta o 8,8% od początku roku, a spółka wypłaca dywidendę.

Pulte Group

Pulte Group to kolejny gracz w amerykańskim przemyśle budownictwa mieszkaniowego. Kupuje grunty i buduje na nich domy, dzięki czemu znajduje się w czołówce firm przeżywających dynamiczny rozwój tej branży.

W ciągu ostatniej dekady cena akcji wzrosła o 440,18%, a spółka wypłaca również dywidendę.

NVR

NVR to kolejna amerykańska firma budowlana. NVR, z siedzibą w Reston w stanie Wirginia, zatrudnia blisko 7000 osób i buduje domy jednorodzinne, domy miejskie i kondominia.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji firmy wzrosła o 6,16%, natomiast firma nie wypłaca dywidendy.

Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation produkuje i sprzedaje sprzęt gospodarstwa domowego. Whirlpool ma siedzibę w Benton Harbor w stanie Michigan i została założona w 1911 roku.

Firma wypłaca dywidendę, a ostatnio ogłosiła jej zwiększenie o 25% oraz plan wykupu akcji.

Masco Corporation

Masco to amerykańska firma z Livonii w stanie Michigan. Zajmuje się sprzedażą produktów budowlanych, a cena jej akcji wzrosła o 6,69% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Wskaźnik P/E Non-GAAP (TTM) dla akcji wynosi 15,60 i jest niższy od mediany dla sektora wynoszącej 19,61.