HomeNews4 spółki, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu po ogłoszeniu wyników kwartalnych

4 spółki, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu po ogłoszeniu wyników kwartalnych

Mircea Vasiu

W tym tygodniu sezon wyników jest kontynuowany, a cztery spółki o dużej kapitalizacji przedstawią wyniki kwartalne: Paychex, Lululemon, Micron Technology i Walgreens Boots Alliance.

W ubiegłym tygodniu akcje rosły, ponieważ inwestorzy odrzucili fakt, że Rezerwa Federalna rozpoczęła cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Sezon wyników jest kontynuowany w tym tygodniu, a cztery ciekawe spółki przedstawią wyniki kwartalne: Paychex, Lululemon, Micron Technology i Walgreens Boots Alliance.

Paychex

Paychex (NASDAQ:PAYX) opublikuje swoje kwartalne wyniki finansowe 30 marca. Paychex dostarcza rozwiązania dla zasobów ludzkich, a cena akcji wzrosła od początku roku o ponad 28%.

Ponadto Paychex jest spółką wypłacającą dywidendę. W styczniu zadeklarowała dywidendę w wysokości 0,66 USD/akcję, a wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 74,71%.

Lululemon

Lululemon (NASDAQ:LULU) nie wypłaca dywidendy, a kurs akcji spadł o ponad -17% YTD. Jednak w ujęciu rok do roku przychody wzrosły o ponad 43%, a inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 3,27 USD. 

Micron Technology

Micron Technology (NASDAQ:MU) jest firmą informatyczną działającą w branży półprzewodników. Wyniki finansowe za II kwartał roku obrotowego 2022 zostaną ogłoszone 29 marca, a inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 1,98 USD.

Analitycy są byczo nastawieni do akcji Micron Technology, przynajmniej sądząc po liczbie analityków wydających rekomendacje kupna – 66 z 80. Tylko 1 analityk ma rekomendację sprzedaj, a 13 neutralną dla kursu akcji Micron Technology.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Micron osiągnął marżę EBIT na poziomie 29,01%, wyższą od mediany sektora o 224,96%.

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) to firma z Deerfield w stanie Illinois, zajmująca się sprzedażą detaliczną produktów związanych ze zdrowiem i urodą. W tym tygodniu przedstawi ona kwartalne wyniki finansowe, a szacowany EPS na 2022 r. wynosi 5,01 USD.

Cena akcji firmy Walgreens jest notowana przy wskaźniku P/E wynoszącym 9,49, a szacowany zysk netto na rok 2022 wynosi 4,35 mld USD.