HomeNews4 najważniejsze akcje spółek z sektora dóbr konsumpcyjnych, które warto kupić

4 najważniejsze akcje spółek z sektora dóbr konsumpcyjnych, które warto kupić

Mircea Vasiu

Spółki z sektora dóbr konsumpcyjnych sprzedają żywność, napoje, produkty gospodarstwa domowego i artykuły osobiste. Krzywa dochodowości jest odwrócona, więc jakie są najlepsze akcje spółek o zszywkach konsumenckich do kupienia?

Spółki z sektora dóbr konsumpcyjnych są zazwyczaj niecykliczne, dzięki czemu oferują inwestorom niezawodność. 

Ponieważ sprzedają one produkty potrzebne do codziennego użytku, akcje spółek podstawowych nie reagują na zmiany cyklu koniunkturalnego tak, jak inne spółki.

Wczoraj krzywa dochodowości w Stanach Zjednoczonych odwróciła się, wywołując na rynku obawy przed recesją. Historycznie rzecz biorąc, odwrócenie krzywej dochodowości zawsze poprzedzało recesję.

Jakie są zatem najlepsze akcje spółek z segmentu consumer staples do kupienia w momencie odwrócenia krzywej dochodowości? Oto cztery spółki, które warto wziąć pod uwagę: Archer-Daniels-Midland, Walmart, General Mills i Kroger.

Archer-Daniels-Midland

Archer-Daniels-Midland jest jedną z największych firm w branży produktów rolnych. Zajmuje się sprzedażą towarów i produktów rolnych na całym świecie i może skorzystać na obecnym wzroście cen żywności.

Właścicielami spółki są instytucje, które posiadają blisko 80% wszystkich akcji znajdujących się w obrocie, a następnie osoby prywatne i inne osoby mające dostęp do informacji poufnych.

Archer-Daniels-Midland wypłaca dywidendę, a cena akcji zyskała blisko 30% od początku roku. Ponadto, w ciągu ostatnich 5 lat cena akcji wzrosła prawie dwukrotnie.  

Walmart

Walmart prowadzi supermarkety i supercentra w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Jest to jedna ze spółek o najdłuższej historii wypłacania dywidendy w Stanach Zjednoczonych.

Co więcej, od 48 lat corocznie zwiększa swoją dywidendę, a stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,52%.  

Prawie wszyscy analitycy analizujący kurs akcji Walmartu mają rekomendację kupna – 57 z 64. Pozostali są w większości neutralni, a 1 analityk wydał rekomendację "sprzedaj". Ostatnio Morgan Stanley utrzymał rekomendację kupna z ceną docelową 165 USD/akcję.

Generał Mills

General Mills jest amerykańską spółką wypłacającą dywidendy, działającą w branży pakowanych produktów spożywczych i mięsnych. Sprzedaje markowe produkty spożywcze na całym świecie, a jej marża EBIT za ostatnie 12 miesięcy jest wyższa od mediany dla sektora o 83,74%.

Kroger

Kroger jest detalistą w Stanach Zjednoczonych wypłacającym dywidendę, której stopa zwrotu wynosi 1,49%. Firma zwiększała dywidendę przez ostatnie 15 lat, a kurs akcji zyskał 27,78% od początku roku.