HomeNews3 najlepsze spółki wzrostowe o dużej kapitalizacji do kupienia

3 najlepsze spółki wzrostowe o dużej kapitalizacji do kupienia

Mircea Vasiu

Amerykański rynek akcji odbił się od najniższych poziomów i obecnie podąża w kierunku nowych szczytów. Apple, Microsoft i Costco – najlepsze akcje wzrostowe o dużej kapitalizacji do kupienia.

Kupowanie spadków było normą podczas pandemii COVID-19 i tak samo było w 2022 roku. Nawet wiadomość o rozpoczęciu wojny w Europie nie odciągnęła inwestorów od rynku akcji.

Teraz, gdy akcje są już po minimach, jakie są najlepsze akcje wzrostowe o dużej kapitalizacji do kupienia? Oto trzy spółki, które warto rozważyć: Apple, Microsoft i Costco.

Apple    

Apple nie trzeba przedstawiać, ponieważ jej marka zyskała globalną rozpoznawalność. Jej innowacyjne produkty zmieniły świat, a cena akcji wynagrodziła również akcjonariuszy.

Dekadę temu cena akcji firmy Apple wynosiła około 20 USD za akcję, a obecnie jest to 177 USD za akcję. Dla niektórych inwestorów może to nie wyglądać zbyt imponująco, ale warto zauważyć, że Apple jest także spółką wypłacającą dywidendę.

Apple wypłaca dywidendę kwartalną, a w ciągu ostatnich 9 lat co roku zwiększała jej wysokość. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spółka osiągnęła marżę EBIT na poziomie 30,90%, wyższą od mediany sektora o 246,19%. Jest to być może powód, dla którego inwestorzy wciąż kupują akcje Apple pomimo dość wysokiej wyceny.

Microsoft

Microsoft jest kolejną spółką o długiej historii wypłacania dywidendy. W ciągu ostatnich 18 lat corocznie podnosił dywidendę, a mimo to cena jego akcji znajduje się w pobliżu rekordowych poziomów.

Microsoft działa z marżą zysku brutto wyższą od mediany sektora o 38,93%, a przy obecnej cenie giełdowej jest wyceniany na 2,3 bln USD.

Costco

Od początku roku cena akcji Costco nie zmieniła się, ale w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zyskała ponad 60%. Oprócz wzrostu kursu akcji, akcjonariusze otrzymali wysokie dywidendy.

Costco wypłaca dywidendę kwartalną i od 18 lat zwiększa jej roczną wysokość. Co więcej, wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 26,05%.

Spośród 99 analityków analizujących kurs akcji Costco żaden nie wydał rekomendacji "sprzedaj", a 28 ma rekomendację "neutralną". 71 analityków ma rekomendację "kupuj", a na początku marca BMO Capital Markets utrzymało rekomendację "kupuj" z ceną docelową 580 USD/akcję.