HomeNews4 najlepsze akcje spółek turystycznych do kupienia w 2022 roku

4 najlepsze akcje spółek turystycznych do kupienia w 2022 roku

Mircea Vasiu

Przewiduje się, że w 2022 roku sektor podróży i turystyki wzrośnie i przekroczy poziom z czasu sprzed pandemii. Oto cztery akcje, które warto kupić w obliczu prognozowanego ożywienia: Expedia, Hilton Worldwide Holdings, Carnival Corporation i Delta Air Lines.

Światowa Rada Podróży i Turystyki (WTTC) wydała tydzień temu komunikat prasowy, w którym stwierdziła, że amerykańska branża turystyczna przekroczy poziom sprzed pandemii w 2022 roku. Silne ożywienie przewidywane przez WTTC jest pozytywnym czynnikiem dla takich firm jak Expedia, Hilton Worldwide Holdings, Carnival Corporation i Delta Air Lines.

Według badań WTTC, wydatki na podróże i turystykę w USA mają osiągnąć 1,1 biliona dolarów w 2022 roku, czyli o 11,3% więcej niż przed pandemią. Co więcej, wydatki na podróże międzynarodowe w USA przekroczą 150 mld dolarów, czyli nieco poniżej poziomu z 2019 roku.

Expedia

Expedia (NASDAQ:EXPE) ostatnio wyskoczyła na nowe all-time high, ponieważ spółka zaraportowała zyskowny IV kwartał 2021 roku. Cena akcji znajduje się w trendzie byczym od sierpnia 2021 roku, a pod koniec ubiegłego roku formacja złotego krzyża potwierdziła bycze nastawienie.

Złoty krzyż tworzy się, gdy 50-dniowa średnia krocząca przecina 200-dniową, co z punktu widzenia analizy technicznej jest sygnałem byczym. Expedia nie wypłaca dywidendy, a jej marża zysku brutto za ostatnie dwanaście miesięcy wynosi 82,30%.

Hilton Worldwide Holdings

Cena akcji Hilton Worldwide Holdings (NYSE:HLT) wzrosła o ponad 35% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wraz z ożywieniem w sektorze podróży i turystyki. Spółka działa z marżą zysku brutto na poziomie 71,08%, a przy obecnej cenie akcji, kapitalizacja rynkowa wynosi 42,21 mld USD.  

Carnival Corporation

Carnival Corporation (NYSE:CCL) jest jedną z firm turystycznych, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. W czasie pandemii przemysł wycieczkowy stanął w miejscu, co wpłynęło na rentowność podmiotów z branży.

Jednak, gdy inwestorzy omijają Omicron, branża odżywa. Przewiduje się, że do lata Carnival uruchomi wszystkie rejsy wycieczkowe z USA, a akcje firmy notowane są niemal bez zmian w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Delta Air Lines

Pandemia COVID-19 wpłynęła również na branżę lotniczą, ponieważ blokady i ograniczenia w podróżowaniu były normą. Teraz, kiedy większość ograniczeń się skończyła, do sektora wraca rentowność.

Cena akcji Delty w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jest niemal płaska, a przy obecnym poziomie wartość przedsiębiorstwa spółki sięga 51,19 mld USD.