Home » News » 4 najlepsze akcje do kupienia wśród nowych ATH w tym tygodniu

4 najlepsze akcje do kupienia wśród nowych ATH w tym tygodniu

Amerykańskie indeksy giełdowe mają ostatnio trudny okres, ale niektóre akcje wciąż idą do góry. Które akcje osiągnęły w tym tygodniu nowe maksimum wszech czasów (ATH)?

Konflikt na Ukrainie może mieć negatywny wpływ na cały amerykański rynek akcji, ale niektóre spółki osiągnęły w tym tygodniu nowe ATH. Co ciekawe, spółki te wypłacają również dywidendę, co stanowi kolejną zachętę do posiadania ich akcji.

Archer-Daniels-Midland

Spółka Archer-Daniels-Midland (NYSE:ADM) jest jedną z firm notujących w tym tygodniu najwyższe poziomy. Akcje spółki Archer-Daniels-Midland, jednego z kluczowych graczy w branży produktów rolnych, wzrosły w związku z konfliktem na Ukrainie.

Ceny pszenicy są bardzo wysokie, ponieważ Ukraina jest jednym z największych jej producentów na świecie. Ponieważ spółka zajmuje się także dystrybucją towarów rolnych, takich jak pszenica, uważa się, że korzysta na wzroście cen pszenicy, ponieważ rosną także marże zysku.

Archer-Daniels-Midland jest spółką wypłacającą dywidendę, która zwiększała roczną dywidendę w ciągu ostatnich 28 lat z rzędu. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,91%, a wskaźnik wypłaty – 28,52%.

Hormel Foods

Hormel Foods Corporation (NYSE:HRL) to amerykańska firma z siedzibą w Austin, działająca w branży pakowanej żywności i mięsa. Niedawno ogłosiła rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale roku obrotowego, a cena akcji osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Hormel wypłaca również dywidendę, a wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 56,53%. W ciągu ostatnich pięciu lat dywidenda wzrosła o 10,46%, a stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,99%.

Union Pacific

Union Pacific (NYSE:UNP) świadczy usługi transportu towarowego i kolejowego w Stanach Zjednoczonych i krajach sąsiednich. Wskaźnik P/E dla tej spółki wynosi 23,23, a cena akcji osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord wszech czasów.

Union jest znany z wysokiej dywidendy. Stopa dywidendy za rok 2022 wynosi 1,77%, a do roku 2026 ma osiągnąć poziom 2,36%.

The Hershey Company

The Hershey Company (NYSE:HSY) to kolejny amerykański gracz z branży pakowanych produktów spożywczych i mięsnych, którego kurs akcji wzrósł do nowego rekordowego poziomu. Spółka została założona w 1894 roku i zajmuje się sprzedażą artykułów spożywczych i słodyczy.