HomeNews4 najlepsze akcje banków amerykańskich do kupienia

4 najlepsze akcje banków amerykańskich do kupienia

Mircea Vasiu

Oczekuje się, że Fed podniesie dziś stopy procentowe. Jakie są zatem najlepsze akcje banków amerykańskich do kupienia w obliczu nowego cyklu zacieśniania polityki pieniężnej?

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla społeczności finansowej w tym kwartale jest oświadczenie Fed i decyzja w sprawie polityki monetarnej. Rynki dziko oczekują, że bank centralny podniesie dziś stopę funduszy federalnych i zasygnalizuje dalsze podwyżki stóp procentowych za pomocą wykresu dot plot.

Banki mają tendencję do osiągania dobrych wyników w warunkach rosnących stóp procentowych, dlatego poniżej przedstawiamy cztery nazwy, które nie rzucają się w oczy i które mogą skorzystać na wyższych stopach procentowych: National Bank Holdings, Park National Corporation, Metropolitan Bank Holding oraz Prosperity Bancshares.

National Bank Holdings

National Bank Holdings (NYSE:NBHC) został założony w 2009 roku i działa jako bank regionalny z Kolorado. Prowadzi również działalność w innych stanach, takich jak Teksas i Utah.

Podobnie jak większość podobnych spółek, wypłaca dywidendę kwartalną. Pięcioletnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 29,97%, a National Bank Holdings zwiększał swoją roczną dywidendę przez ostatnie sześć lat z rzędu.

Park National Corporation

Park National Corporation (NYSE:PRK) to amerykański bank regionalny z Newark w stanie Ohio. Dostarcza produkty i usługi bankowe klientom w Ohio, Kentucky, Północnej i Południowej Karolinie, a także wypłaca wysoką dywidendę.

Stopa zwrotu z dywidendy za następne 12 miesięcy wynosi 3,08%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 44,78%. Chociaż w tym roku kurs akcji spółki jest płaski, utrzymuje się blisko maksimów z całego okresu, podczas gdy cały rynek akcji spadał w pierwszych miesiącach roku obrotowego.

Metropolitan Bank Holding

Metropolitan Bank Holding (NYSE:MCB) nie wypłaca dywidendy, ale tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs jego akcji wzrósł o ponad 100%. Bank działa w Nowym Jorku, a został założony w 1999 roku.

Przy obecnej cenie giełdowej bank jest wyceniany na 1,11 mld USD, a kurs akcji znajduje się w pobliżu rekordów wszech czasów.

Prosperity Bancshares

Prosperity Bancshares (NYSE:PB) ma siedzibę w Houston w Teksasie i zwiększała swoją kwartalną dywidendę w ciągu ostatnich 19 lat z rzędu. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 2,94%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 35,41%.