HomeNews4 akcje spółek o dużej kapitalizacji, które warto kupić przed wynikami kwartalnymi

4 akcje spółek o dużej kapitalizacji, które warto kupić przed wynikami kwartalnymi

Mircea Vasiu

Przed nami tydzień, w którym spółki o dużej kapitalizacji przedstawią swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Oto cztery nazwy, które warto obserwować: Target, Snowflake, Kroger i Salesforce.

Konflikt na Ukrainie skradł ostatnio wszystkie nagłówki gazet, ale inwestorzy powinni również zwrócić uwagę na trwający sezon wyników finansowych. Wiele spółek o dużej kapitalizacji, takich jak Target, Snowflake, Kroger i Salesforce, przedstawi w tym tygodniu swoje wyniki kwartalne.

Akcje o dużej kapitalizacji, znane również jako big cap, to akcje, których kapitalizacja rynkowa jest większa niż 10 mld USD. Kapitalizację rynkową oblicza się poprzez pomnożenie ceny za akcję przez liczbę akcji znajdujących się w obrocie.

Target

Target (NYSE:TGT) zaprezentuje swoje wyniki kwartalne w środę, 1 marca. Inwestorzy oczekują zysku na poziomie 2,85 USD, a spółka dostarczała lepsze od oczekiwanych wyniki przez ostatnie 12 kwartałów z rzędu.

Target jest jedną z najdłużej wypłacających dywidendę spółek w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 53 lat spółka zwiększała swoją roczną dywidendę, a rentowność dywidendowa wynosi 1,81%. Od początku roku kurs akcji spadł o 13,92%.

Snowflake

Snowflake (NYSE:SNOW) jest amerykańską firmą informatyczną dostarczającą platformy danych w chmurze. Wyniki finansowe za ostatni kwartał spółka poda 2 marca, a inwestorzy spodziewają się zysku na akcję w wysokości 0,3 USD. Jeśli wynik będzie zgodny z oczekiwaniami, będzie to drugi z rzędu pozytywny kwartał dla Snowflake.

Firma działa z marżą zysku brutto za ostatnie dwanaście miesięcy wynoszącą 60,32% i jest wyceniana na 82,52 mld USD według aktualnej ceny rynkowej.

Kroger

Kroger (NYSE:KR) jest jednym z najstarszych detalistów w USA, a swoje wyniki kwartalne ogłasza 3 marca. Inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 0,73 USD, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w styczniu 2023 r. wynosi 139,57 mld USD.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kurs akcji Krokera wzrósł o 43,35%.

Salesforce

Salesforce (NYSE:CRM) opublikuje swoje kwartalne wyniki finansowe 1 marca o godzinie 02:00 PT. Inwestorzy spodziewają się zysku na akcję w wysokości 0,75 USD, podobnie jak w tym samym okresie ubiegłego roku.

Salesforce jest amerykańską firmą informatyczną, która opracowuje rozwiązania w zakresie cloud computingu i dostarcza oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami na całym świecie. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jej marża zysku brutto wyniosła 72,02%, a cena akcji w tym roku spadła o 18,12%.