HomeNews3 najlepsze wartościowe akcje do kupienia przy zacieśnianiu warunków finansowych

3 najlepsze wartościowe akcje do kupienia przy zacieśnianiu warunków finansowych

Mircea Vasiu

Banki centralne w krajach rozwiniętych rozpoczynają cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Jeśli wyższe stopy mogą wpłynąć na akcje wzrostowe, to co z akcjami wartościowymi? Oto trzy akcje wartościowe, w które warto zainwestować: Procter & Gamble, McCormick i HP.

Banki centralne na całym świecie rozpoczęły lub planowały rozpoczęcie zacieśniania warunków finansowych. W miarę znoszenia ograniczeń COVID-19, gospodarki wracają na właściwe tory, a banki centralne muszą radzić sobie z rosnącą inflacją.

Dlatego podwyżki stóp w krajach rozwiniętych są w zasięgu ręki. Niektóre banki centralne, jak Bank Anglii, już podniosły stopy – dwukrotnie! Inne, jak Fed, planują rozpocząć nowy cykl zacieśnienia w marcu.

Jest to ścieżka, którą podążą wszystkie banki centralne, więc zaostrzenie warunków finansowych w krajach rozwiniętych nadejdzie. W związku z tym, akcje wzrostowe mogą być dotknięte, ale co z akcjami wartościowymi?

Akcje wartościowe są znane z ich stałego tempa wzrostu oraz stabilnych przychodów i zysków. Ponadto, większość akcji o wysokiej wartości wypłaca dywidendę i reprezentuje dojrzałe przedsiębiorstwa. Oto trzy akcje o wysokiej wartości, które warto kupić w obliczu zaostrzających się warunków finansowych w krajach rozwiniętych: Procter & Gamble, McCormick oraz HP.

Procter & Gamble

The Procter & Gamble Company (NYSE:PG) jest jedną z najstarszych firm na świecie. Założona w 1837 roku, sprzedaje produkty gospodarstwa domowego, takie jak produkty dla urody, pielęgnacja, niemowląt, i tak dalej.

Procter & Gamble jest spółką wypłacającą dywidendę. Zwiększała swoją roczną dywidendę przez ostatnie 65 lat z rzędu, więc są szanse, że będzie to kontynuować w przyszłości. Oczekuje się, że stopa dywidendy osiągnie 2,65% do 2025 roku, a wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 60,07%.

McCormick

McCormick & Company (NYSE: MKC) jest amerykańską firmą obsługującą przemysł spożywczy. Sprzedaje takie rzeczy jak przyprawy i przyprawy, a cena akcji ciągle wspina się na nowe szczyty.

Co więcej, McCormick zwiększał swoją dywidendę przez ostatnie 35 lat, a pięcioletnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 9,57%.

HP

HP (NYSE:HPQ) to amerykańska spółka z Palo Alto w Kalifornii, działająca w branży sprzętu technologicznego, pamięci masowych i urządzeń peryferyjnych. Oferuje m.in. komputery osobiste i produkty drukujące, a wskaźnik P/E Non-GAAP w ostatnich dwunastu miesiącach jest niższy od mediany sektora o ponad 50%.

Ponadto, jest to spółka wypłacająca wysoką dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 2,64%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 20,45%.