Home » News » 3 najlepsze akcje z branży cyberbezpieczeństwa do kupienia przy wysokim wskaźniku CAGR

3 najlepsze akcje z branży cyberbezpieczeństwa do kupienia przy wysokim wskaźniku CAGR

Przewiduje się, że branża cyberbezpieczeństwa będzie rosła w tempie 14,56% CAGR w latach 2021-2026. Oto trzy spółki z branży cyberbezpieczeństwa, które warto kupić, aby zyskać na tym trendzie: Cisco Systems, Juniper Networks i Splunk.

Akcje związane z cyberbezpieczeństwem są atrakcyjne dla inwestorów ze względu na wysoki CAGR oczekiwany w ciągu najbliższych pięciu lat oraz nowe trendy wywołane pandemią COVID-19. Weźmy na przykład pracę zdalną. Jest to trend, który się utrzyma i wymaga, aby więcej osób było połączonych z Internetem niż kiedykolwiek wcześniej.

W związku z tym, aby ograniczyć zagrożenia cybernetyczne, organizacje i korporacje muszą w nadchodzących latach więcej inwestować w bezpieczeństwo cybernetyczne. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat branża ta będzie się rozwijać w tempie CAGR wynoszącym 14,56%.

Jakie są więc najlepsze akcje związane z bezpieczeństwem cybernetycznym do kupienia w obliczu takich trendów? Oto trzy spółki warte uwagi: Cisco Systems, Juniper Networks i Splunk.

Cisco Systems

Cisco jest jednym z największych graczy w branży sprzętu komunikacyjnego. Z siedzibą w San Jose w Kalifornii, firma zatrudnia blisko 80 tys. osób i sprzedaje m.in. produkty sieciowe oparte na protokole internetowym.

Niewielu inwestorów wie, że Cisco jest spółką wypłacającą dywidendę. Dywidenda rosła przez ostatnie 10 lat z rzędu, a wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 44,82%. Ponadto, rentowność dywidendowa na poziomie 2,68% jest atrakcyjna.

Cena akcji Cisco wzrosła o 13,08% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a spółka działa z marżą zysku brutto na poziomie 63,73%, wyższą od mediany sektora o 25,53%. Wycena również wygląda atrakcyjnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik P/E Non-GAAP (TTM) niższy od mediany sektora o -22,88%.

Juniper Networks

Juniper Networks to kolejna firma z Kalifornii działająca w branży urządzeń komunikacyjnych. Zatrudnia nieco ponad 10 000 osób, a założona została w 1996 roku. Podobnie jak Cisco, koncentruje się na produktach sieciowych.

Cena jej akcji w ciągu ostatnich 12 miesięcy przewyższała ceny innych firm – wzrosła o 38,81%. Ponadto, Juniper Networks wypłaca dywidendę. 5-letnia stopa wzrostu wynosi 14,87%, a rentowność dywidendy w przyszłości wynosi 2,42%. Marża zysku brutto Juniper przewyższa medianę sektora o 15,84%.

Splunk

Splunk jest najmniejszą z tej trójki, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych osób – 6,500. Koncentruje się na oprogramowaniu i rozwiązaniach chmurowych, a jej siedziba mieści się w Kalifornii.

Splunk nie wypłaca dywidendy, ale działa z najwyższą marżą zysku brutto z trzech wymienionych w tym artykule firm: 72.46%.