HomeNews3 najlepsze akcje spółek telekomunikacyjnych: AT&T, CMCSA i TMUS

3 najlepsze akcje spółek telekomunikacyjnych: AT&T, CMCSA i TMUS

Mircea Vasiu

Akcje spółek telekomunikacyjnych często działają jako bezpieczna przystań w czasach zwiększonej zmienności rynkowej i wypłacają wysokie dywidendy. Jakie są zatem 3 najlepsze akcje spółek telekomunikacyjnych do kupienia w kwietniu?

Akcje spółek telekomunikacyjnych są znane z wypłacania wysokich dywidend i są atrakcyjne dla wielu konserwatywnych inwestorów ze względu na ich status bezpiecznej przystani w czasach zwiększonej zmienności rynkowej. Oto trzy nazwy, których dodanie do portfela warto rozważyć w celu uzyskania korzyści z dywersyfikacji: AT&T, Comcast i T-Mobile USA.

AT&T

AT&T to gigant telekomunikacyjny ze Stanów Zjednoczonych, oferujący usługi medialne i technologiczne na rynku lokalnym i międzynarodowym. Cena akcji spadła o nieco ponad 5% YTD, ale inwestorzy wiedzą, że AT&T wynagradza swoich akcjonariuszy wysoką dywidendą.

Stopa dywidendy za rok 2022 wynosi 7,2%, a akcje są obecnie notowane przy wskaźniku P/E wynoszącym 8,01.

Comcast

Comcast to firma z branży mediów, rozrywki i komunikacji z Filadelfii w stanie Pensylwania. Zatrudnia blisko 200 000 osób, a została założona w 1963 roku.

Marża zysku brutto Comcast wynosi 66,96%, a wartość przedsiębiorstwa sięga 315,93 mld USD. Rentowność dywidendy wynosi 2,26%, a pięcioletni wskaźnik CAGR – 12,7%.

Prawie wszyscy analitycy wydają rekomendację kupna dla kursu akcji Comcast. Spośród 41 analityków, 35 wydało rekomendację kupna, a 4 neutralną. Tylko dwóch analityków wydało rekomendację "sprzedaj".

Ostatnio Barclays Capital utrzymał rekomendację "kupuj" z ceną docelową 56 USD za akcję. To samo zrobił Morgan Stanley, tyle że jego cena docelowa jest nieco wyższa i wynosi 60 dolarów za akcję.

T-Mobile USA

T-Mobile działa w branży usług telekomunikacji bezprzewodowej i obsługuje ponad 100 milionów klientów. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma odnotowała marżę zysku brutto na poziomie 56,85%, wyższą od mediany sektora o 11,85%.

Szacunkowe roczne przychody za okres fiskalny kończący się w grudniu 2022 r. wynoszą 81,44 mld USD, a cena akcji podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat. Przy obecnej cenie rynkowej firma jest wyceniana na 158,02 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa osiągnęła 260,21 mld USD.