HomeNews3 najlepsze akcje spółek konsumenckich do kupienia w kwietniu

3 najlepsze akcje spółek konsumenckich do kupienia w kwietniu

Mircea Vasiu

Akcje spółek konsumenckich mają tendencję do osiągania lepszych wyników w okresach silnego wzrostu gospodarczego. Jakie są zatem najlepsze akcje spółek konsumenckich do kupienia w kwietniu?

Podczas ostatniej konferencji prasowej po ogłoszeniu oświadczenia FOMC, przewodniczący Fed, Jerome Powell, stwierdził, że wzrost gospodarczy w USA przekroczy swój potencjał w 2022 r. Akcje spółek konsumenckich mają tendencję do silnych wzrostów, gdy gospodarka się rozwija.  

Skoro więc tempo wzrostu gospodarczego w USA jest tak wysokie, jakie są najlepsze akcje spółek konsumenckich do kupienia w kwietniu? Oto trzy nazwy, które warto rozważyć: Amazon, Home Depot i Nike.

Amazon

Amazon (NASDAQ:AMZN) to jedna z najbardziej znanych firm na świecie, która nie wypłaca dywidendy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat cena akcji internetowego giganta wzrosła o ponad 1500%.

W czasie pandemii COVID-19 Amazon był jedną z niewielu firm, które nadal się rozwijały, tworząc nowe miejsca pracy i korzystając ze zmiany zachowań konsumentów. Okazało się, że ludzie z całego świata korzystali z usług internetowych, aby zrobić zakupy na codzienne potrzeby, a nawet więcej, ze względu na blokady spowodowane pandemią.

Dla wielu osób Amazon jest drogą firmą. W ciągu ostatniego roku akcje firmy nie poszły w górę, zyskując około 10%, ale nie było to nic imponującego.

Mimo to znajdują się w pobliżu maksimów wszech czasów, a WSZYSCY analitycy wydają rekomendację kupna dla kursu akcji firmy Amazon. Spośród 100 analityków, 100 wydało rekomendację kupna.

Home Depot

Home Depot (NYSE:HD) to firma zajmująca się sprzedażą detaliczną artykułów wyposażenia wnętrz, zatrudniająca blisko pół miliona osób. Z siedzibą w Atlancie, Georgia, wypłaca kwartalną dywidendę przy wskaźniku wypłaty dywidendy wynoszącym 44,14% i rentowności dywidendy 2,39%.

Nike

Nike (NYSE:NKE) to kolejna spółka, której kurs akcji wzrósł w czasie pandemii COVID-19. Chociaż kurs akcji Nike znajduje się poniżej maksimów osiągniętych pod koniec 2021 r., to nadal przynosi zyski, ponieważ nagradza swoich akcjonariuszy, wypłacając kwartalną dywidendę.

Firma Nike zwiększała roczną dywidendę w ciągu ostatnich dwudziestu lat z rzędu. Marża zysku brutto przekracza medianę dla sektora o 28,88%.