Home » News » 3 akcje wydobycia niklu do obejrzenia w sierpniu 2022 r.

3 akcje wydobycia niklu do obejrzenia w sierpniu 2022 r.

Czy masz na liście obserwowanych na ten tydzień te najlepsze akcje górnictwa niklu?

Sprawdź te 3 najlepsze akcje górnictwa niklu na giełdzie dzisiaj

Akcje wydobycia niklu w ostatnich latach rosły na giełdzie. Warto zauważyć, że nikiel stał się coraz bardziej popularnym metalem. Nikiel jest używany w różnych gałęziach przemysłu, w tym w produkcji stali nierdzewnej, baterii i monet. W rezultacie najlepsze akcje górnictwa niklu stały się atrakcyjną inwestycją dla niektórych inwestorów. Ponieważ światowa gospodarka nadal się rozwija, oczekuje się wzrostu popytu na stal nierdzewną. Doprowadziło to do gwałtownego wzrostu cen niklu, w wyniku czego akcje wydobywcze niklu stają się coraz bardziej popularne.

Inwestorzy skłaniają się ku akcjom wydobywczym niklu, ponieważ oferują one ekspozycję na towar, który jest niezbędny dla rozwoju przemysłu. Warto zauważyć, że firmy niklowe, takie jak Materion Corporation (NYSE: MTRN), odnotowały wzrost ich akcji o ponad 7% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ponadto akcje spółek wydobywczych niklu są zwykle stosunkowo niestabilne, co oznacza, że mogą oferować inwestorom możliwość potencjalnego generowania wysokich zysków. Jednak zapasy niklu również wiążą się z ryzykiem związanym z branżą. Jeśli chcesz zainwestować w przemysł wydobywczy niklu, oto pięć nazwisk do obejrzenia w tym tygodniu.

Zapasy niklu do obejrzenia w tym tygodniu

  • Vale SA (NYSE: VALE)
  • BHP Group Limited (NYSE: BHP)
  • Glencore plc (OTCMKTS: GLNCY)

Vale SA

Dziś na naszej liście zaczyna się Vale SA (VALE). Na początek Vale jest największym producentem niklu na świecie. W szczegółach firma prowadzi działalność w zakresie niklu w takich miejscach, jak Brazylia, Kanada i Indonezja, żeby wymienić tylko kilka. Ponadto Vale jest w pełni właścicielem rafinerii i spółek joint venture w Chinach, Korei Południowej, Japonii, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Akcje akcji VALE mają otworzyć poniedziałkową sesję handlową z ceną 13,20 USD za akcję.

W innych wiadomościach firma wydobywcza poinformowała niedawno o zyskach za drugi kwartał w lipcu. W raporcie Vale zaksięgował zysk w wysokości 0,88 USD na akcję przy przychodach w wysokości 11,2 mld USD. Konsensusowe szacunki zysków Wall Street wyniosły 0,81 USD na akcję przy przychodach w wysokości 13,7 mld USD. Dodatkowo sprzedaż niklu utrzymywała się na zbliżonym poziomie kw/kw, przewyższając produkcję o 13%, w wyniku strategii magazynowych, które firma wdrożyła w pierwszym kwartale.

Dzięki znaczącemu przekształceniu naszej działalności, takim jak sprzedaż systemu Midwestern, firma jest znacznie lepiej przygotowana do realizacji swojego programu naprawy produkcji. Pozostajemy zaangażowani w zdyscyplinowaną alokację kapitału oraz generowanie i zwracanie wartości naszym akcjonariuszom, czego dowodem jest zapowiedź wypłaty dywidendy w wysokości 3 miliardów USD”, powiedział Eduardo Bartolomeo, dyrektor generalny. Podsumowując, czy dodasz teraz akcje VALE do swojej listy obserwowanych?

BHP Group Limited

Następnie przyjrzyjmy się Grupie BHP. Firma jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się zdywersyfikowanymi zasobami naturalnymi. BHP posiada zróżnicowane portfolio światowej klasy i tanich operacji na całym świecie. Chociaż ma ekspozycję na szeroką gamę towarów, kluczowym obecnie jest nikiel. Zaledwie w zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że podpisała z Ford Motor Company (NYSE: F) protokół ustaleń (MOU) dotyczący dostaw niklu.

BHP szczegółowo zbada możliwość dostarczenia Fordowi niklu z jego aktywów Nickel West w Australii Zachodniej. W rzeczywistości jej aktywa Nickel West są producentem jednych z najbardziej zrównoważonych i najmniej emisyjnych niklu na świecie. Umowa obejmuje dostawy niklu na wiele lat. Umowa może rozpocząć się już w 2025 roku.

Dyrektor Handlowy BHP, Vandita Pant, stwierdziła: „Z przyjemnością ogłaszamy to porozumienie z Ford Motor Company, a co ważniejsze, możemy z nimi współpracować w celu uczynienia łańcucha dostaw akumulatorów bardziej zrównoważonym dzięki naszemu wspólnemu skupieniu się na kompleksowej obsłudze koniec współpracy, a także innowacje technologiczne i handlowe. „Akcje BHP wzrosły w ostatnim miesiącu notowań o ponad 2%. Otwarcie poniedziałkowej sesji giełdowej ma kosztować 54,40 USD za akcję.” Czy w tym tygodniu będziesz oglądać akcje BHP?

Glencore

Na koniec zanurzmy się w Glencore. Glencore jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się zdywersyfikowanymi zasobami naturalnymi. W rzeczywistości są dużym producentem i sprzedawcą ponad 60 artykułów pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób, które rozwijają codzienne życie. Jeśli chodzi o skalę, firmy Glencore zatrudniają prawie 135 000 osób, w tym wykonawców, działających w ponad 35 krajach.

Akcje GLNCY są obecnie notowane po 11,29 USD za akcję. Dodatkowo w ostatnim miesiącu notowań akcje GLNCY wzrosły o ponad 9%. Dzieje się tak po tym, jak firma niedawno poinformowała o swoim półrocznym raporcie produkcyjnym za 2022 r. Nurkując, firma podała, że produkcja niklu z własnego źródła wyniosła 57 800 ton. To o 10 100 ton więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. Stanowi to wzrost o 21%.

Dyrektor generalny Glencore, Gary Nagle, skomentował: „Całkowita produkcja była mieszana w różnych okresach (5 towarów w górę i 5 w dół w poniższej tabeli), odzwierciedlając zbycia portfeli Ernesta Henry’ego (miedź/złoto) i Boliwii (cynk), a także Wyzwania w przetwórstwie w Katanga, równoważone wyższymi poziomami produkcji kobaltu, niklu i ferrochromu oraz dodatkowym wkładem Cerrejon, odzwierciedlającym jego pełną własność od początku stycznia.” Biorąc to wszystko pod uwagę, czy GLNCY jest teraz zakupem?