HomeNews3 akcje, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu po wynikach finansowych

3 akcje, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu po wynikach finansowych

Mircea Vasiu

Sezon wyników finansowych trwa, w tym tygodniu swoje wyniki finansowe przedstawią trzy duże firmy – Lennar, Volkswagen i FedEx.

Nadchodzący tydzień obfituje w ważne wydarzenia gospodarcze, które mogą wpłynąć na rynek akcji. Na przykład, inwestorzy będą uważnie śledzić środowe posiedzenie i konferencję prasową Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, ponieważ bank centralny rozpoczyna cykl zacieśniania polityki pieniężnej.

Oprócz decyzji Fedu uwaga skupia się również na sezonie wyników finansowych. W tym tygodniu trzy duże europejskie spółki przedstawią swoje wyniki finansowe: Lennar, Volkswagen i FedEx.

Lennar

Lennar jest amerykańską firmą budowlaną założoną w 1954 roku. Firma zajmuje się zagospodarowaniem terenu i budową domów jednorodzinnych, a jej marża EBIT za ostatnie dwanaście miesięcy wynosi 20,95% i jest wyższa od mediany sektora o 120,22%.

Inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 2,58 USD na kwartał, a roczne szacunki przychodów za okres fiskalny kończący się w listopadzie 2022 r. wynoszą 32,86 mld USD. Lennar dostarczał lepszy od oczekiwanego lub zgodny z oczekiwaniami EPS w każdym kwartale od lutego 2019 r., a cena akcji wzrosła o +64% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Oprócz wzrostu kursu akcji inwestorzy otrzymali również dywidendy. Lennar wypłaca dywidendę kwartalną, a stopa zwrotu z dywidendy za następne dwanaście miesięcy wynosi 1,73%.

Volkswagen

Volkswagena nie trzeba przedstawiać, ponieważ jego marka jest rozpoznawalna na całym świecie. Niemiecki producent samochodów przedstawi swoje wyniki finansowe jutro, 15 marca.

Szacuje się, że EPS wyniesie 31,38 EUR, a akcje będą notowane na atrakcyjnym wskaźniku P/E na poziomie 6,53 na rok 2022. Volkswagen wypłaca wysoką dywidendę, o czym świadczy stopa dywidendy na poziomie 4,23% za rok 2022, która według prognoz osiągnie poziom 4,66% do roku 2025.

FedEx

FedEx ogłosi swoje kwartalne zyski w czwartek, 17 marca, w godzinach po-rynkowych. Inwestorzy oczekują EPS w wysokości 4,65 USD za kwartał, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w maju 2022 r. wynosi 92,92 mld USD.

Firma działa z marżą zysku brutto na poziomie 27,46%, a cena akcji spadła o -17,52% YTD. Na obecnym poziomie cenowym FedEx jest wyceniany na 56,49 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa osiągnęła 86,48 mld USD.