HomeNewsNajważniejsze informacje rynkowe: Te trzy akcje są w trendach

Najważniejsze informacje rynkowe: Te trzy akcje są w trendach

Ruchi Gupta

  • Ed Yardeni twierdzi, że w Stanach Zjednoczonych panuje stagflacja
  • Google chce kupić Mandiant, a CD&R chce przejąć Cornerstone Building Brands
  • Współzałożyciel Chewy chce, by Bed Bath & Beyond podzieliły się lub sprzedały firmę

Amerykańska ropa naftowa zdrożała w poniedziałek do 14-letniego maksimum na poziomie 130 dolarów za baryłkę, ponieważ Waszyngton nadal lobbuje na rzecz zakazu importu rosyjskiego gazu ziemnego i ropy naftowej, co wywołuje obawy, że najgorsza inflacja dopiero nadejdzie.

Prezes Yardeni Research, Ed Yardeni, powiedział w programie „Halftime Report” w CNBC, że Stany Zjednoczone znajdują się obecnie w stagflacji z powodu wojny na Ukrainie. Jednak po tym, jak trzecia runda rozmów pokojowych między Ukrainą a Rosją zakończyła się bez postępu, Yardeni spodziewa się, że Fed będzie mniej stanowczy w walce z inflacją.

Google planuje przejąć firmę Mandiant za 4,5 mld USD

Akcje Mandiant Inc. (NASDAQ: MNDT) wzrosły o 20% po anonimowym doniesieniu, że Google, należący do Alphabet Inc (NASDAQ: GOOGL), chce kupić firmę zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym za 4,5 miliarda dolarów. Reporter, który podał tę wiadomość, Josh Sisco, powiedział w programie „Closing Bell” w CNBC, że zakup ten uczyni z Google poważnego konkurenta dla Microsoft Corp w sektorze bezpieczeństwa w chmurze.

Jeśli transakcja warta 4,5 mld USD dojdzie do skutku, będzie to drugie co do wielkości przejęcie dokonane przez Google. Jednak każda potencjalna transakcja może spotkać się z kontrolą organów regulacyjnych, ponieważ firmy technologiczne były ostatnio przedmiotem kontroli antymonopolowej.

CD&R kupią Cornerstone Building Brands

Spółka Cornerstone Building Brands Inc. (NYSE: CNR) wzrosła o prawie 15% po tym, jak firma Clayton, Dubilier & Rice LLC ogłosiła, że przejmie spółkę za 5,8 mld USD. Koszt transakcji wycenia Cornerstone Building Brands na 24,65 USD za akcję, co stanowi 16% premię w stosunku do piątkowego zamknięcia. Firmy przewidują, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale.

Już teraz CD&R ma 49% udziałów w Cornerstone, a teraz firma przejmie pozostałe pozostające w obrocie akcje.

Współzałożyciel Chewy chce, aby Bed Bath & Beyond podzieliły się lub sprzedały firmę

Bed Bath & Beyond Inc. (NASDAQ: BBBY) straciły 3,4% po tym, jak współzałożyciel Chewy Inc. (NYSE: CHWY) Ryan Cohen stwierdził, że firma powinna rozważyć sprzedaż biznesu w ramach racjonalizacji swojej strategii biznesowej. Cohen, który posiada 9,8% udziałów w spółce zajmującej się sprzedażą artykułów gospodarstwa domowego, zakwestionował strategię rozwoju firmy.

Zgodnie z listem wysłanym do zarządu firmy, który widział WSJ, Cohen zasugerował, że firma powinna rozważyć podzielenie biznesu Buybuy Bay lub sprzedaż całej firmy lub zawężenie zakresu strategii i utrzymanie odpowiednich zapasów, aby zaspokoić popyt.