HomeNewsNajlepsze akcje do kupienia w tym tygodniu przed ogłoszeniem wyników finansowych

Najlepsze akcje do kupienia w tym tygodniu przed ogłoszeniem wyników finansowych

Mircea Vasiu

W tym tygodniu swoje wyniki finansowe przedstawią Home Depot, Barclays i Danone.

W ostatnim czasie rynki finansowe pozostawały pod wpływem wydarzeń na linii Ukraina-Rosja. W związku z tym inwestorzy skupiali się bardziej na reakcjach indeksów giełdowych na nagłówki gazet niż na poszczególnych spółkach.

Niemniej jednak sezon wyników nadal trwa, a w tym tygodniu kilka dużych firm ogłosi swoje wyniki, zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i z Europy. W Ameryce, Home Depot ma ogłosić swoje kwartalne wyniki 21 lutego, natomiast w Europie w centrum uwagi są Barclays w Wielkiej Brytanii i Danone we Francji.

Home Depot

Inwestorzy Home Depot oczekują zysku na akcję w wysokości 3,18 USD w IV kw. roku obrotowego 2022, co jest zgodne z analogicznym okresem ubiegłego roku. Cena akcji spadła dwucyfrowo w 2022 r., ale nadal jest na dobrym poziomie w ujęciu rocznym.

Spółka wypłaca wysoką dywidendę i zwiększała ją przez ostatnie 12 lat z rzędu. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,90%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 43,85%.

Poza dywidendą, która przyciąga wielu inwestorów, Home Depot ma marżę EBIT za ostatnie dwanaście miesięcy większą od mediany sektora o 9,65%.

Inwestorzy długoterminowi Home Depot skorzystali na znaczącym wzroście ceny akcji. Na przykład, w ciągu ostatniej dekady cena akcji wzrosła z 20 USD do ponad 400 USD, podczas gdy w tym samym czasie Home Depot wypłacał dywidendę.

Barclays

Barclays jest jednym z największych banków w Wielkiej Brytanii. Ma siedzibę w Londynie, zatrudnia ponad 80 tys. osób i obsługuje klientów na całym świecie.

Firmy z sektora usług finansowych skorzystały na jastrzębim zwrocie w języku banków centralnych. Jedną z nich jest Barclays.

Bank Anglii rozpoczął cykl zacieśniania polityki pieniężnej, a cena akcji wzrosła o 26% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Co więcej, przychody Barclays wzrosły rok do roku o 27,31%, co jest wartością wyższą od mediany dla sektora o 43,98%.

Danone

Danone jest jedną z największych na świecie firm produkujących artykuły spożywcze i napoje, prowadzącą działalność na całym świecie. Z siedzibą w Paryżu we Francji zatrudnia ponad 100 000 osób, a EPS na rok 2022 ma wynieść 3,46 EUR.

Danone jest spółką wypłacającą dywidendę, a jej wskaźnik P/E wynosi 16,11, przy czym prognozuje się, że do 2025 r. spadnie do 13,81.