Home » News » Czy warto kupić akcje Amazon po tym, jak pobiły oczekiwania inwestorów?

Czy warto kupić akcje Amazon po tym, jak pobiły oczekiwania inwestorów?


Amazon (NASDAQ:AMZN) wzrasta o ponad 13% w godzinach przedpołudniowych po tym, jak przedstawił znacznie lepsze od oczekiwanych wyniki za czwarty kwartał roku fiskalnego 2021.

W ubiegły piątek Amazon ogłosił wyniki finansowe za czwarty kwartał roku obrotowego 2021. Inwestorzy byli zadowoleni z faktu, że AWS nadal rośnie w nadzwyczajnym tempie 40% r/r oraz że Amazon planuje podnieść cenę subskrypcji Prime.

W rezultacie, w ciągu godziny od otwarcia giełdy, cena akcji wzrosła o ponad 13%. Uczestnicy rynku z niecierpliwością czekali na wyniki Amazona w obliczu fatalnego kwartału Facebooka i związanego z tym spadku jego kapitalizacji.

Najważniejsze informacje o wynikach kwartalnych Amazon

Nie wszystko w piątkowym raporcie było pozytywne. Na przykład zysk operacyjny w tym kwartale spadł o około 50% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Również przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w ciągu dwunastu miesięcy spadły o 30%.

Niemniej jednak inwestorzy byli zadowoleni z faktu, że sprzedaż netto w IV kwartale wzrosła o 9%. Co więcej, Amazon kontynuował wzrost w 2021 r. na szczycie wyjątkowego wzrostu w 2020 r., kiedy większość klientów pozostała w domu, a tym samym zużywając więcej czasu na zakupy online.

Akcje Amazon nadal w fazie konsolidacji

Cena akcji Amazon znajduje się w długoterminowej konsolidacji, która rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku, w szczycie pandemii COVID-19. Od tego czasu, mimo że sektor technologiczny odnotował większe zyski, Amazon nie był w stanie zbytnio się poruszyć.

Akcje znalazły silny opór na poziomie $3,800, gdzie zostały dwukrotnie aktywnie sprzedane. Można zatem powiedzieć, że mamy do czynienia z formacją podwójnego szczytu.

Jednakże, odbicie od wsparcia na poziomie 2800 dolarów może być tym, czego potrzebują byki do kolejnej próby wybicia się w górę. Biorąc pod uwagę solidny wzrost YoY AWS oraz wzrost ceny subskrypcji Prime, Amazon jest na dobrej drodze do osiągnięcia większych przychodów, dlatego też cena akcji może przetestować górne ograniczenie konsolidacji.

Amazon jest jedną z korporacji na świecie, która jest na dobrej drodze do zasilania 100% swoich operacji biznesowych energią odnawialną. Firma znana jest z tego, że dużo wydaje na projekty ekologiczne, a w Europie i Stanach Zjednoczonych ogłosiła 18 nowych projektów w zakresie energii wiatrowej i słonecznej. Firma powinna osiągnąć swój cel do 2025 roku – pięć lat wcześniej niż zakładano do 2030 roku.