Home » News » Bed Bath & Beyond-akcje gwałtownie spadły, gdy śmierć dyrektora finansowego Gustavo Arnala orzekła o samobójstwie

Bed Bath & Beyond-akcje gwałtownie spadły, gdy śmierć dyrektora finansowego Gustavo Arnala orzekła o samobójstwie

„Naszym celem jest wspieranie rodziny Gustavo Arnala i jego zespołu, a nasze myśli są z nimi w tym smutnym i trudnym czasie” – powiedziała niezależna przewodnicząca Harriet Edelman.

Akcje Bed Bath & Beyond Inc (NASDAQ: BBBY) znacznie spadły we wtorek po weekendowej tragedii, która odebrała życie niedawno mianowanemu dyrektorowi finansowemu Gustavo Arnalowi.

Arnal upadł z wysokiego piętra wieżowca na Manhattanie, znanego jako Jenga Tower w piątek wieczorem, policja potwierdziła w niedzielę, a biuro New York City Medical Examiner określiło przyczynę śmierci jako samobójstwo następnego dnia.

Arnal, 52 lata, dołączył do Bed, Bath & Beyond w 2020 roku, po przejściu przez Procter & Gamble Co (PG) i Avon, i został wymieniony w pozwie złożonym w amerykańskim sądzie okręgowym dla Dystryktu Kolumbii, który twierdził, że uregulował sprzedaż akcji Bed, Bath & Beyond dla kadry kierowniczej firmy i spiskował, aby utrzymać zawyżone ceny.

„Chcę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie Gustavo. Gustavo będzie pamiętany przez wszystkich, z którymi pracował dla swojego przywództwa, talentu i zarządzania naszą firmą. Jestem dumny, że byłem jego kolegą i będzie nam wszystkim brakowało i każdemu, kto miał przyjemność go poznać” – powiedziała Harriet Edelman, przewodnicząca rady dyrektorów grupy. „Naszym celem jest wspieranie jego rodziny i zespołu, a nasze myśli są z nimi w tym smutnym i trudnym czasie. Dołącz do nas w poszanowaniu prywatności rodziny.”

Akcje Bed, Bath & Beyond były o 16% niższe w obrocie przed wprowadzeniem na rynek, co wskazuje na cenę otwarcia w wysokości 7,25 USD za sztukę.

W zeszłym tygodniu firma detaliczna zajmująca się sprzedażą domów powiedziała, że planuje pozyskać nieujawnioną kwotę kapitału ze sprzedaży akcji zwykłych, ponieważ zamierza wykorzystać 140-procentowy wzrost ceny akcji firmy w ciągu ostatniego miesiąca, jednocześnie zwiększając jej ogólną płynność.

Grupa ujawniła również nową umowę pożyczki o wartości 500 milionów dolarów, a także planuje zamknąć około 150 sklepów i obniżyć ogólne wydatki do około 250 milionów dolarów, w ramach ściśle śledzonych planów naprawczych pod kierownictwem tymczasowego dyrektora generalnego Sue Gove.

Akcje grupy poszybowały w górę o około 350% od swoich minimów z połowy czerwca w związku z odrodzeniem zainteresowania inwestorów detalicznych, ale spadły o ponad 40% w sierpniu, gdy inwestor-aktywista Ryan Cohen zrzucił cały swój udział w grupie, zyskując około 60 milionów dolarów z rajdu opartego na Reddit.

Dokumenty Komisji Papierów Wartościowych i Giełd sugerują, że Arnal sprzedał około 55 000 akcji między 16 sierpnia a 17 sierpnia, zaledwie dzień przed pierwszą sprzedażą 5 milionów akcji Cohena, która została ogłoszona 18 sierpnia. Akcje spadły o 40,5% 19 sierpnia.