Home » News » Akcje Oracle poślizgnęły się podczas największego jednodniowego spadku w tym roku

Akcje Oracle poślizgnęły się podczas największego jednodniowego spadku w tym roku

Akcje Oracle Corporation (NYSE: ORCL) miały najgorszy dzień w tym roku, odnotowując dwutygodniowe wzrosty, po tym, jak analityk Berenberg zainicjował raportowanie na temat firmy programistycznej z ratingiem trzymaj.

Gigant baz danych z Austin w Teksasie spadł o 5,2% do 72,12 USD w ostatnią środę w Nowym Jorku, największy jednodniowy spadek od grudnia. Dzisiejsza wyprzedaż nastąpiła po tym, jak jego akcje spadły we wtorek w wyniku spadku cen akcji spółek technologicznych, ponieważ gorsza niż oczekiwano inflacja wywołała załamanie na szerokim rynku.

Na początku tego tygodnia firma Oracle poinformowała o sprzedaży fiskalnej w pierwszym kwartale, która wzrosła o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim, dzięki przejściu na przetwarzanie w chmurze i przejęciu dostawcy dokumentacji medycznej Cerner. Przychody wyniosły 11,4 miliarda dolarów, zgodnie ze średnimi szacunkami analityków, jednocześnie zauważając, że wahania kursów walut obniżyły jego dochody o 8 centów na akcję do 1,03 dolara.

Analityk Berenberg, Nay Soe Naing, zainicjował raportowanie akcji z oceną trzymaj, zauważając, że chociaż Oracle nie traci biznesu na rzecz konkurencji, klienci decydujący się na przejście na przetwarzanie w chmurze mogą skomplikować i wydłużyć proces dla producenta oprogramowania. Ponad połowa z 33 analityków zajmujących się Oracle ma rekomendację trzymaj akcji, podczas gdy 12 zaleca kupowanie akcji, a czterech sugeruje sprzedaż.

„Jedna trzecia przychodów Oracle pochodziła z usług w chmurze; to jest zatłoczona przestrzeń, która staje się coraz bardziej zatłoczona” – powiedział Michael Matousek, główny trader w US Global Investors.

Matousek powiedział, że zyski mogły „przyciągnąć wielu ludzi o wysokiej częstotliwości lub innych graczy, którzy mogliby zapewnić płynność większym posiadaczom w celu uwolnienia akcji. Stworzyło to okazję do sprzedaży i wygląda na to, że tak jest dzisiaj na taśmie”.