HomeOdpowiedzialne inwestowanie

Odpowiedzialne inwestowanie

Dokonując jakiejkolwiek inwestycji, ważne jest, abyś był w pełni przygotowany na utratę wszystkich swoich pieniędzy. Niestety, inwestowanie wiąże się z takim poziomem ryzyka. Gdyby miało być inaczej, każdy byłby w stanie to robić i rzucić swoją codzienną pracę!

Dlatego rzeczą oczywistą jest, że nie zalecamy inwestowania środków, które w innym przypadku zostałyby wykorzystane na opłacenie czynszu lub innych ważnych wydatków na życie, ponieważ w przypadku poniesienia straty, niewiele będziesz mógł zrobić, aby odzyskać swoje fundusze.

Aby dowiedzieć się więcej na temat rozsądnego inwestowania i strategii zarządzania ryzykiem, zapoznaj się z poradami opublikowanymi na Investopedii.

Shortowanie

Najlepiej byłoby, gdyby shortowanie praktykowali jedynie doświadczeni inwestorzy. O ile strategia ta działa, generując zyski na niedźwiedzim rynku, to może również doprowadzić do pomnożenia strat, gdy ceny odbiją w górę. Ponieważ nie ma ograniczeń co do tego, jak wysoko ceny mogą wzrosnąć, potencjał strat spowodowany shortowaniem jest nieograniczony. Przed wypróbowaniem tej strategii powinieneś opanować umiejętność zarządzania ryzykiem.

Nieregulowani brokerzy i giełdy

Platformy nielicencjonowane w teorii brzmią bardzo atrakcyjnie, ale sytuacja może wymknąć się spod kontroli w sytuacji, gdy taka platforma zbankrutuje, ponieważ możesz stracić dostęp do swoich funduszy. Podmioty nieregulowane nie stosują procedury KYC i nie stosują się do wytycznych przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), dlatego zalecamy trzymanie się licencjonowanych i regulowanych firm.

Nieodpowiedzialne inwestowanie

Jeśli nie opanujesz w wystarczającym stopniu umiejętności zarządzania ryzykiem, możesz wpaść w spiralę długów i problemów ze zdrowiem psychicznym. W przypadku, gdy przyjdzie Ci zmierzyć się z takimi problemami, niezwłocznie zasięgnij wsparcia i porady.

Źródła

Oto kilka źródeł, które mogą stanowić dodatkową pomoc w powyższych kwestiach.

Money Advice Trust — doradztwo w zakresie zadłużenia

Which? Investment Risk Guide — przewodnik po ryzyku inwestycyjnym

Investopedia Shorting Guide — informacje o shortowaniu

Mind — przewodnik dla szukających pomocy w problemach ze zdrowiem psychicznym