HomeNewsWydarzenia rynkowe:Oto, jak wyniki kwartalne wpłynęły na te pięć akcji

Wydarzenia rynkowe:Oto, jak wyniki kwartalne wpłynęły na te pięć akcji

Ruchi Gupta

  • Analitycy obniżyli rating Starbucksa po wynikach za I kwartał 2022 r.
  • T-Mobile notuje zróżnicowane wyniki, analitycy optymistycznie oceniają Google
  • Wyniki Meta Platforms za Q4 rozczarowują, a Thermo Fisher bije szacunki

Analitycy obniżają rating Starbucks mimo dobrych wyników za I kw. 2022 r.

Akcje Starbucks Corporation (NASDAQ: SBUX) są pod presją, mimo że spółka podała we wtorek dobre wyniki za I kwartał. Przychody ogółem wzrosły o 21,4% r/r do 8,1 mld USD, przekraczając oczekiwania, a spółka zaraportowała zysk na akcję nie-GAAP w wysokości 0,72 USD.

Goldman Sachs obniżył rekomendację z kupna do wstrzymania, ponieważ możliwości rozwoju spółki wydają się ograniczone ze względu na trwającą presję kosztową we wszystkich segmentach. Również Morgan Stanley obniżył swoją cenę docelową dla akcji z 115 do 107 dolarów.

T-Mobile podaje zróżnicowane wyniki za IV kwartał 2021 r.

Akcje T-Mobile US Inc. (NASDAQ: TMUS) podskoczyły o 10% po godzinach, po tym jak w czwartym kwartale 2021 roku spółka osiągnęła lepsze wyniki finansowe i podała optymistyczne prognozy na rok 2022. Spółka zarobiła 0,34 USD na akcję w IV kwartale, co oznacza spadek z 0,6 USD odnotowanych rok temu. Zarząd powiedział, że spadek był związany z fuzją z firmą Sprint.

Przychody wyniosły 20,8 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5,5% r/r. Analitycy ankietowani przez FactSet prognozowali zysk na poziomie 0,13 USD na akcję i przychody w wysokości 21,1 mld USD.

Alphabet rośnie o 8 % dzięki oczekiwanym wynikom za IV kwartał

Akcje macierzystej spółki Google, Alphabet Inc. (NASDAQ: GOOGL) wzrosły o 8% w ciągu tygodnia po tym, jak spółka pobiła prognozy dotyczące przychodów i zysków w IV kwartale. W ciągu ostatnich czterech kwartałów spółka przebiła oczekiwania dla obu wskaźników i trend ten ma szansę się utrzymać.

Analitycy pozytywnie oceniają akcje spółki. Przykładowo, analityk JMP Securities Andrew Boone wyznaczył dla akcji rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 3.300 dolarów. W tym samym czasie Mark Mahaney z Evercore ISI również ocenia akcje na poziomie kupna z docelową ceną 3.500 dolarów.

Meta Platforms zaniża wyniki za IV kwartał 2021 r.

Akcje Meta Platforms Inc. (NASDAQ: FB) spadły o 20% po godzinach w środę po tym jak gigant mediów społecznościowych opublikował rozczarowujące wyniki za IV kwartał 2021 roku oraz wydał rozczarowujące prognozy. Spółka miała zysk netto w wysokości 10,29 mld USD lub 3,67 USD na akcję przy sprzedaży w wysokości 33,67 mld USD, co oznacza wzrost o 20% rok do roku. Analitycy FactSet spodziewali się, że spółka opublikuje EPS w wysokości 3,85 USD przy przychodach na poziomie 33,4 mld USD.

Thermo Fisher bije oczekiwania dotyczące zysków i sprzedaży 

w IV kw. 2021 r. 

Akcje Thermo Fisher Scientific (NYSE: TMO) rosły przed rynkiem po ogłoszeniu wyników za IV kw. 2021 r., które pobiły szacunki konsensusu. Spółka podała, że zysk na akcję GAAP wyniósł 4,17 USD, a skorygowany zysk na akcję 6,54 USD, podczas gdy sprzedaż wyniosła 10,7 mld USD. Analitycy prognozowali zysk w wysokości 4,94 USD na akcję przy przychodach 8,84 mld USD.