HomeNewsWejdź do wirtualnego świata dzięki tym 4 akcjom

Wejdź do wirtualnego świata dzięki tym 4 akcjom

Mircea Vasiu

COVID-19 był akceleratorem do rozwoju metaverse. Oto 4 akcje, które warto kupić, aby być liderem, jeśli metaverse nabierze rozpędu: Matterport, Galaxy Digital, Synaptics i Micron Technology.

W 2022 r. sektor technologiczny znajduje się pod presją, co widać na przykładzie indeksu Nasdaq 100, który spadł o kilka tysięcy punktów w stosunku do maksimów wszech czasów. Na pierwsze strony gazet trafiła Meta Platforms, spółka macierzysta Facebooka, która po przedstawieniu rozczarowujących wyników spadła o ponad 25% w ciągu jednej sesji.

Jednym z powodów, dla których inwestorzy sprzedawali Meta, był fakt, że inwestycje w metaverse wzrosły, podczas gdy przychody nie nadążały za nimi. Mówiąc o metaverse, opinie na temat tego, czym ono jest i czy jest przydatne, czy nie, są podzielone.

Firmy takie jak Meta mocno stawiają na metaverse, uważając, że znajduje się ono w początkowej fazie masowej adopcji – podobnie jak Internet w latach dziewięćdziesiątych. Czy Meta ma rację, czy nie, to się dopiero okaże, ale ci, którzy chcą mieć styczność z wirtualnym światem, mogą wziąć pod uwagę te cztery akcje: Matterport, Galaxy Digital, Synaptics i Micron Technology.

Matterport

Matterport (NASDAQ:MTTR) to firma zajmująca się danymi przestrzennymi z Sunnyvale w Kalifornii. Firma trafiła na pierwsze strony gazet, gdy nawiązała współpracę z działem badań nad sztuczną inteligencją Meta Platforms, a obecnie analitycy przewidują, że tylko w 2022 roku jej przychody mogą wzrosnąć o około 50%.

Galaxy Digital

Galaxy Digital (TSX:GLXY) to firma świadcząca usługi finansowe w zakresie kryptowalut, która zainwestowała znaczne środki w metawersum, w takie rzeczy jak NFT (Non-Fungible Tokens) i Sandbox (platforma metawersum obsługiwana przez blockchain).

Synaptics

Synaptics Incorporated (NASDAQ:SYNA) to firma informatyczna z San Jose w Kalifornii. Produkuje ona wydajne układy sterowników wyświetlaczy, przydatne przy dostępie do metawersum. Innymi słowy, jest to zakład na firmę dostarczającą produkty dla infrastruktury metaverse.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji wzrósł o 65,75%, pomimo korekty o ponad -25% YTD.

Micron Technology

Micron Technology (NASDAQ:MU) to kolejna firma specjalizująca się w produktach potrzebnych do budowy infrastruktury metawersji, takich jak centra danych czy zestawy słuchawkowe. Spółka ta również wypłaca dywidendę, a jej cena akcji jest niemal płaska od początku roku i w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jednak po wzroście w ciągu ostatnich trzech lat kurs znajduje się w pobliżu maksimów wszech czasów.