HomeNewsUdział Berkshire w HP wspiera pogląd Best Buy, mówi Corrie Barry

Udział Berkshire w HP wspiera pogląd Best Buy, mówi Corrie Barry

Hassan Maishera

Udział Berkshire Hathaway w HP nadal przyciąga uwagę świata biznesu.

Dyrektor generalny Best Buy, Corie Barry, powiedział w czwartek Jimowi Cramerowi z CNBC, że duży udział Berkshire Hathaway w HP jest zgodny z poglądami firmy na rynek.

Według Barry, firma uważa, że popyt konsumentów na unowocześnianie ich technologii będzie się utrzymywał. Powiedziała ona:

"Nie mogę powiedzieć, co myśli [prezes Berkshire] Warren Buffet, ale myślę, że jego inwestycja jest przykładem naszej ogólnej tezy, że ludzie będą korzystać z technologii bardziej niż kiedykolwiek i będą chcieli ją unowocześniać bardziej niż kiedykolwiek".

HP jest jednym z największych producentów komputerów na świecie. Zgodnie z dokumentacją papierów wartościowych, Berkshire zakupiło prawie 121 milionów akcji HP, czyli około 11% udziałów.

Od momentu pojawienia się tej informacji w czwartek, akcje HP podskoczyły o ponad 14%. Prezes Best Buy dodał, że:

"Już teraz widzimy, że cykle modernizacyjne naszych klientów skracają się w takich obszarach jak komputery i kino domowe. Ludzie są więc zainteresowani tą nową technologią".

Dodała, że przyjęcie hybrydowych warunków pracy skłania więcej osób do unowocześniania swoich technologii, aby umożliwić im łatwe przenoszenie pracy z domu do biura. Barry powiedziała:

"Te rzeczy muszą ze sobą współpracować. Muszę mieć możliwość przyniesienia komputera do pracy do domu i korzystania z sieci domowej oraz drukarki domowej. A potem będę musiał zabrać do pracy domowego iPada, aby móc oglądać materiały podczas spotkania. Wszystkie te elementy stale ze sobą współpracują, a użytkownik będzie chciał je unowocześniać".

Innowacyjność w branży jest konieczna, ponieważ rynek wciąż się rozwija. Podsumowała, że:

"Idea ciągłych innowacji w naszej branży jest prawdopodobnie jednym z najmniej rozumianych czynników".