HomeNewsTwitter nie jest zakładnikiem oferty Muska

Twitter nie jest zakładnikiem oferty Muska

Hassan Maishera

Elon Musk zaoferował kupno Twittera w transakcji wartej około 43 mld dolarów.

Najbogatszy człowiek na świecie i dyrektor generalny firmy Tesla, Elon Musk, złożył na początku tego tygodnia ofertę przejęcia giganta mediów społecznościowych, Twittera.

Musk zaoferował przejęcie Twittera w ramach transakcji wartej około 43 miliardy dolarów. Zgodnie z dokumentacją dotyczącą papierów wartościowych, Musk zamierza przejąć Twittera w prywatne ręce i przekształcić go w platformę wolnego słowa.

Zarząd Twittera analizuje obecnie umowę i prawdopodobnie podejmie decyzję w tej sprawie do przyszłego tygodnia. Prezes Twittera, Parag Agrawal, podobno zapewnił pracowników, że firma nie jest zakładnikiem oferty Muska.

Według raportu Reutersa, Agrawal uspokoił pracowników firmy, zwracając się do nich za pośrednictwem Slacka. Zachęcił pracowników Twittera do zachowania koncentracji w tym okresie.

Prezes dodał, że zarząd działa w najlepszym interesie firmy. On powiedział:

„Mam silne przekonanie, że ludzie, którzy są krytyczni wobec naszej służby, ich głos jest czymś, co musimy podkreślać, abyśmy mogli się uczyć i stawać się lepsi”.

Musk stał się największym udziałowcem Twittera po tym, jak na początku tego miesiąca ujawnił swoje 9,2% udziałów w platformie społecznościowej. Szef Tesli już wcześniej odrzucił zaproszenie do udziału w zarządzie Twittera.

Musk chce teraz wprowadzić pewne zmiany w Twitterze i sprywatyzować mikroblogową firmę. W liście do prezesa Twittera, Breta Taylora, Musk napisał:

„Od momentu dokonania inwestycji zdaję sobie sprawę, że w obecnej formie firma nie będzie ani dobrze prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi. Twitter musi zostać przekształcony w firmę prywatną. Moja oferta jest moją najlepszą i ostateczną ofertą, a jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć moją pozycję jako akcjonariusza.”

Niektórzy inwestorzy obawiają się, że jeśli ich propozycja zostanie odrzucona, Musk może pozbyć się swoich akcji Twittera, co w krótkim czasie może spowodować ogromne straty.