HomeNewsPoniedziałkowe podsumowanie: MongoDB osiąga najlepsze wyniki, Microsoft wykorzystuje siłę cenową, SEC rozpoczyna kontrolę nad Lucid, a PayPal BNPL przejmuje branżę kredytową

Poniedziałkowe podsumowanie: MongoDB osiąga najlepsze wyniki, Microsoft wykorzystuje siłę cenową, SEC rozpoczyna kontrolę nad Lucid, a PayPal BNPL przejmuje branżę kredytową

  • MongoDB rośnie dzięki wzrostowi zysków i przychodów
  • Microsoft Office będzie kosztował 20% dla niektórych klientów biznesowych w 2022 roku
  • PayPal's BNPL zastępuje karty kredytowe, a Kohl's powinien oddzielić swój biznes eCommerce

To był intensywny poniedziałek dla różnych akcji po wydaniu różnych ogłoszeń, które spowodowały wzrost lub spadek akcji.

MongoDB bije rekordy w wynikach

W poniedziałek jedną z akcji, która zanotowała wzrost była MongoDB Inc. (NASDAQ: MDB), która zyskała 15% po ogłoszeniu wyników za III kwartał, które przebiły szacunki analityków. Spółka zanotowała stratę na akcję wg non-GAAP w wysokości 0,11 USD, przebijając tym samym konsensus szacunków mówiący o stracie w wysokości 0,38 USD. Dodatkowo, strata na akcję GAAP EPS wyniosła 1,22 USD, przebijając szacunki 1,35 USD na akcję. W III kwartale 2021 r. przychody wzrosły o 50,5% r/r do 226,89 mln USD, przekraczając szacunki Wall Street o 21,71 mln USD.

Microsoft Office będzie droższy w 2022 roku

Akcje Microsoft Corp (NASDAQ: MSFT) wzrosły o 50% od początku roku. Gigant technologiczny ogłosił, że w 2022 r. wykorzysta swoją moc cenową w oprogramowaniu zwiększającym wydajność. W przyszłym roku część klientów biznesowych zapłacą 20% więcej za pakiet Microsoft Office, jeśli wybiorą subskrypcję miesięczną zamiast rocznej. Ogłoszenie wpłynie na klientów kupujących pakiet Office za pośrednictwem programu Cloud Solution Provider.

Kohl powinien sprzedać lub oddzielić biznes, mówi analityk aktywista

Akcje Kohla Corporation (NYSE: KSS) wzrosły wczoraj o 10% po tym, jak inwestor Engine Capital zasugerował dwa sposoby na podniesienie kursu spółki. Po pierwsze, fundusz hedgingowy zaproponował, aby Kohl's sprzedał swój kapitał spółkom private equity, z których niektóre mogłyby zapłacić 75 USD za akcję lub oddzielić działalność cyfrową. Segment e-commerce, którego przychody wynoszą około 6,2 mld dolarów, jako samodzielny podmiot wyceniany jest na 12,4 mld dolarów.

Lucid objęty kontrolą SEC

Lucid Group Inc. (NASDAQ: LCID) stracił prawie 20% w poniedziałek po tym, jak producent EV ogłosił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wystosowała do niego wezwanie do sądu. SEC prowadzi dochodzenie w sprawie różnych firm produkujących EV, które niedawno weszły na giełdę poprzez fuzję SPAC. Lucid jest jedną z tych firm, które są pod obserwacją, zgodnie z wezwaniem. Badanie obejmuje fuzję pomiędzy Churchill Capital Corp IV i Itieva Inc. oraz niektóre oświadczenia i prognozy.  

PayPal's BNPL zastępuje karty kredytowe.

Gigant w dziedzinie przetwarzania płatności PayPal Inc. (NASDAQ: PYPL) spadł w poniedziałek pomimo pozytywnych komentarzy z Kansas City Fed. Według departamentu badań w City, Paypal, Square i Affirm Holdings prawdopodobnie zastąpią karty kredytowe w najbliższej przyszłości. Departament uważa, że usługa "Kup teraz, zapłać później" przejmuje rynek kredytowy, a banki straciły 8-10 mld USD w ciągu ostatnich dwóch lat na rzecz BNPL.