HomeNewsPodsumowanie wtorkowego rynku: Technologiczne akcje skaczą po różnych prognozach, prezes American Airlines zamierza odejść, a Healthequity spada po wynikach za III kwartał

Podsumowanie wtorkowego rynku: Technologiczne akcje skaczą po różnych prognozach, prezes American Airlines zamierza odejść, a Healthequity spada po wynikach za III kwartał

Ruchi Gupta

  • Intel planuje wprowadzić na giełdę oddział Mobileye zajmujący się jazdą autonomiczną
  • Palantir współpracuję z Merck, aby zmniejszyć niedobór chipów
  • Prezes American Airlines odchodzi po 21 latach

We wtorek wiele amerykańskich spółek notowanych na giełdach poruszyło się po ogłoszeniu różnych raportów. Oto niektóre z dużych firm, które znalazły się w mediach.

Intel wprowadzi na giełdę Mobileye 

Akcje Intel Corp (NASDAQ: INTC) wzrosły o 3,53% po tym, jak firma ogłosiła plany wprowadzenia na giełdę akcji swojego oddziału zajmującego się samochodami autonomicznymi Mobileye do połowy 2022 roku. Firma dostarcza chipy do takich firm jak Lenovo, Dell i HP, a obecnie jest największym producentem chipów pod względem przychodów. Po ogłoszeniu, oczekuje się, że akcje spółki wzrosną w kierunku 60 dolarów USD.

Palantir Technologies nawiązuje współpracę z Merck Group

Akcje Palantir Technologies Inc. (NYSE: PLTR) wzrosły we wtorek o 4,5% po tym, jak firma technologiczna ogłosiła współpracę z niemieckim gigantem technologicznym Merck Group. Firmy współpracują, aby zakończyć niekończący się niedobór chipów w sektorze półprzewodników. Ponadto, Palantir planuje wykorzystać swoją platformę do oferowania wglądu w procesy produkcyjne i materiałowe w sektorze półprzewodników.

Samsung będzie kierowany przez dwóch prezesów

Samsung Electronics Co. Ltd. niedawno zastąpił trzech swoich liderów wykonawczych i połączył jednostki mobilne i elektroniki użytkowej, tworząc z nich jedną jednostkę. W rezultacie, największy na świecie producent telewizorów, smartfonów oraz półprzewodników jest w rękach dwóch nowych dyrektorów generalnych, ponieważ firma stara się konkurować z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company w sektorze produkcji chipów. Kyung Kye, który do tej pory kierował filią Samsunga produkującą części techniczne, oraz Han Jong-Hee, który jest weteranem w branży telewizyjnej, będą prowadzić połączone jednostki jako jedną całość.

Prezes American Airlines odchodzi po 21 latach

American Airlines Group Inc.  (NASDAQ: AAL) spadły o 4% we wtorek po ogłoszeniu, że dyrektor generalny American Airlines Dough Parker odejdzie ze stanowiska po 21 latach z końcem 31 marca 2022 roku. Parker będzie jednak nadal pełnił funkcję prezesa linii lotniczych, a Robert Isom zastąpi go na stanowisku dyrektora generalnego. Obecnie Isom pracuje w American Airlines jako prezes. Isom powiedział, że jego celem będzie przywrócenie rentowności linii lotniczej, ale nie określił ram czasowych.

Healthequity słabo radzi sobie z prognozą na 2022 r. 

Akcje Healthequity Inc. (NASDAQ: HQY) spadły o 24% po ogłoszeniu przychodów i zysków za ostatni kwartał, które rozminęły się z szacunkami. Firma podała również prognozy na rok 2012 poniżej konsensusu Wall Street, co spowodowało spadek akcji. W III kw. przychody wyniosły 179,95 mln USD, a strata na akcję 0,06 USD.