HomeNewsPodsumowanie środy: Szczepionka Pfizera chroni przed Omicronem, Tilray kupuje Breckenridge Distillery, a Lovesac i United Natural Foods pobiły szacunkowe wyniki

Podsumowanie środy: Szczepionka Pfizera chroni przed Omicronem, Tilray kupuje Breckenridge Distillery, a Lovesac i United Natural Foods pobiły szacunkowe wyniki

Ruchi Gupta

  • Szczepionka firmy Pfizer może zapewnić ochronę przed wariantem koronawirusa Omicron
  • Tilray rozszerza działalność w USA poprzez przejęcie destylarni w Kolorado
  • United Natural Foods i Lovesac skaczą po publikacji wyników, ChargePoint spada po braku wyników

Istnieją obawy dotyczące wariantu koronawirusa Omicron oraz skuteczności obecnej szczepionki COVID-19 przeciwko wariantom budzących obawy. Jednak badania laboratoryjne wskazują, że otrzymanie szczepionki dodatkowej może chronić przed tym wariantem.

Dodatkowa szczepionka Pfizer COVID-19 może chronić przed Omicronem   

Firma Pfizer Inc. (NYSE: PFE) poinformowała, że wstępne wyniki badań laboratoryjnych wskazują, że dodatkowa dawka szczepionki przeciwko COVID-19 opracowanej wspólnie z firmą BioNTech może być skuteczna przeciwko wariantowi Omicron COVID-19. Ponadto firma poinformowała w środę, że dodatkowa dawka szczepionki może 25-krotnie zwiększyć poziom przeciwciał neutralizujących, zapewniając ochronę przed tym mocno zmutowanym wariantem.

Tilray kupuje destylarnię w Kolorado

Akcje firmy produkującej konopie indyjskie Tilray Inc. (NASDAQ: TLRY) wzrosły o 5% w środę po tym, jak firma potwierdziła strategiczny zakup Breckenridge Distillery w celu wzmocnienia swojej pozycji w USA. Firma przejmie wielokrotnie nagradzaną destylarnię z siedzibą w Kolorado, która jest popularna ze względu na kolekcję whiskey bourbon. Kanadyjska spółka ma już w swoim portfolio SweetWater Brewing Co dzięki połączeniu biznesowemu z Aphria.

ChargePoint nie osiąga wyników za III kw. 2021 r.

ChargePoint Holdings Inc. (NYSE: CHPT) zanotował lekki spadek po publikacji wyników za III kwartał 2021 r., które okazały się nietrafione, ale przekroczyły prognozy przychodów. Spółka zaraportowała przychody w wysokości 65,03 mln USD, co oznacza wzrost rok do roku o 78%. W rezultacie strata na poziomie GAAP wyniosła 0,21 USD na akcję, co jest niezgodne z oczekiwaniami Wall Street, która oczekiwała 0,16 USD na akcję.

United Natural Foods rośnie dzięki dobrym wynikom za I kwartał 2022 r.

United Natural Foods Inc. (NYSE: UNFI) skoczyły o 11% po tym, jak firma podała dobre wyniki za I kwartał 2022 roku. Firma podała, że EPS non-GAAP wyniósł 0,97 USD, przewyższając szacunki ulicy na poziomie 0,6 USD na akcję, podczas gdy EPS GAAP wyniósł 1,25 USD, przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 0,48. Ponadto, przychody wzrosły o 4,5% r/r do 7 mld USD, przebijając szacunki o 220 mln USD. W roku obrotowym 2022 spółka spodziewa się przychodów na poziomie 27,8-28,3 mld USD i EPS na poziomie 3,9-4,2 USD.

Lovesac przekracza szacunkowe przychody o 4,47 mln USD

Akcje Lovesac Co (NASDAQ: LOVE) wzrosły o 21% po tym, jak firma ogłosiła wyniki finansowe i przychodowe za III kwartał 2021 r., które pobiły szacunki Wall Street. Firma zaraportowała zysk GAAP w wysokości 0,17 USD na akcję, przekraczając szacunki analityków mówiące o stracie w wysokości 40,43 na akcję. Ponadto przychody kwartalne wzrosły o 56% r/r do 116,67 mln USD, bijąc szacunki o 4,47 mln USD.