Home » News » Podsumowanie czwartku: Kilka akcji podskoczyło po imponujących wynikach kwartalnych, Alibaba spada o 10%, a Dicerna łączy się z Novo Nordisk

Podsumowanie czwartku: Kilka akcji podskoczyło po imponujących wynikach kwartalnych, Alibaba spada o 10%, a Dicerna łączy się z Novo Nordisk


  • JD, Nvidia i Intuit podbijają kwartalne szacunki przychodów
  • Alibaba spada o 10% po opublikowaniu wyników za III kwartał 2021 r.
  • Dicerna Pharmaceutical rośnie o 80% po ogłoszeniu fuzji

Różne firmy podały w czwartek kwartalne zyski, a dla niektórych przekroczyły one szacunki, które spowodowały skokowy wzrost akcji.

Nvidia wzrosła o 8% dzięki imponującym wynikom przychodów

Akcje Nvidia Corp (NASDAQ: NVDA) wzrosły o 8% po tym, jak firma podała wyniki za III kwartał, które przekroczyły oczekiwania analityków . Firma odnotowała wzrost przychodów o 50% r/r do 7,1 mld USD, przekraczając szacunki o 290 mln USD. Ponadto imponujące przychody z gier i centrów danych zwiększyły łączne przychody firmy. Przychody Data Center wzrosły o 55% do 2,94 miliarda USD, podczas gdy przychody z gier wzrosły o 42% r/r do 3,22 miliarda USD. W wyniku tego, Nvidia poinformowała, że EPS bez standardów GAAP wyniósł 1,17 USD, a cały EPS GAAP wyniósł 0,97 USD.

JD powyżej szacunków analityków

Akcje JD.Com Inc. (NYSE: JD) wzrosły w czwartek o 5% po tym, jak firma poinformowała o przychodach i zyskach fiskalnych za III kwartał, które przewyższyły szacunki analityków. Przychody w ciągu kwartału wzrosły o 25,5% r/r do 33,9 mld USD, pokonując szacunki o 360 mln USD. Z drugiej strony, firma odnotowała zysk EPS inny niż GAAP na poziomie 0,49 USD na akcję, podczas gdy strata EPS na akcję GAAP wyniosła 0,28 USD, pomijając szacunki dotyczące straty 0,16 USD na akcję.

Przejęcie Credit Karma przez Intuit pomaga w osiągnięciu najlepszych wyników finansowych

Akcje Intuit Inc. (NASDAQ: INTU) wzrosły o 10% po godzinach w czwartek po ogłoszeniu solidnych wyników fiskalnych za pierwszy kwartał 2022 r. dzięki rekordowym przychodom z przejęcia Credit Karma w 2020 r. Firma miała zysk w wysokości 228 milionów dolarów lub 0,82 dolarów na akcję w porównaniu z zyskiem 198 milionów dolarów lub 0,75 dolarów na akcję rok temu. Ponadto Intuit odnotował przychody w wysokości 2 miliardów dolarów, co stanowi roczny wzrost o 50%.

Alibaba odnotowuje wzrost przychodów r/r o 29%

Akcje Alibaba Group Holding Ltd (NYSE: BABA) spadły o 10% po tym, jak firma poinformowała o trzecim kwartale 2021 r. Chiński gigant e-commerce odnotował 29% r/r dzięki wynikom zdywersyfikowanej działalności. Rocznie aktywni konsumenci firmy w całym ekosystemie osiągnęli 1,24 miliarda po dodaniu 62 milionów klientów. Segment rynków społecznościowych rozszerza swój zasięg i szybko się rozwija w mniejszych miastach. Przychody Alibaba z przetwarzania w chmurze wzrosły o 33% r/r do około 3,1 mln USD.

Novo Nordisk przejmuje Dicerna Pharmaceuticals  

Akcje Dicerna Pharmaceuticals (NASDAQ: DRNA) wzrosły o 80% po ogłoszeniu, że Novo Nordisk kupuje firmę biofarmaceutyczną RNAi Therapys za 3,3 miliarda dolarów. Zarząd Novo Nordisk jednogłośnie zatwierdził transakcję. Firmy współpracują nad badaniami nad terapią RNAi od 2019 roku. Stosowana przez firmę technologia RNAi umożliwia dostęp do wewnątrzkomórkowych celów choroby w komórkach oraz tkankach wątrobowych i pozawątrobowych.