HomeNewsPiątkowe podsumowanie rynku: Oto cztery akcje, które są w trendzie

Piątkowe podsumowanie rynku: Oto cztery akcje, które są w trendzie

Ruchi Gupta

  • Sprinklr podbija wyniki za III kwartał 2021 roku, z kolei Chewy spada o 8% po słabych wynikach
  • CEO Forda powiedział, że firma zwiększa swoją produkcję pojazdów elektrycznych przechodząc na w pełni elektryczne
  • Moderna ogłasza wyniki badań nad szczepionką przeciw grypie

Różne akcje trafiły na pierwsze strony gazet w piątek po serii ogłoszeń i publikacji wyników.

Sprinklr informuje o 32% wzroście przychodów

Akcje firmy Sprinklr Inc. (NYSE: CXM) wzrosły o 20% w piątek po tym, jak spółka podała doskonałe wyniki za III kwartał, co spowodowało wzrost cen przez analityków. CEO Ragy Thomas powiedział, że fiskalny kwartał fiskalny był trzecim kwartałem z przyspieszonym wzrostem przychodów. Ponadto, wyjaśnił, że firma jest lepiej pozycjonowana, aby być strategicznym partnerem dla brandów w unifikacji doświadczeń klientów w ramach zespołów, kanałów, produktów oraz rynków. Przychody osiągnęły poziom 127,1 mln dolarów, co oznacza wzrost o 32% w ujęciu rok do roku, natomiast strata wyniosła 29,2 mln dolarów i 0,06 dolara na akcję.

Chewy odnotowuje przychód w wysokości 2,21 mld USD w III kwartale 2021 r.

Akcje Chewy Inc. (NYSE: CHWY) spadły o 8% po tym, jak sprzedawca karm dla zwierząt domowych podał wyniki finansowe za III kwartał 2021 r., które rozminęły się z szacunkami analityków, mimo że przychody były zgodne z prognozami Wall Street. Spółka zanotowała stratę na akcję GAAP EPS w wysokości 0,04 USD, nie trafiając w oczekiwania analityków co do straty na akcję w wysokości 0,04 USD. Przychody wzrosły o 24,2% r/r do 2,21 mld USD, co było zgodne z szacunkami analityków. Spółka opublikowała prognozę przychodów na IV kwartał 2021 r. oraz całoroczną prognozę przychodów poniżej szacunków analityków.

Ford zwiększa produkcję pojazdów elektrycznych

Akcje Ford Motor Co (NYSE: F) wzrosły o 5% po tym, jak CEO firmy James Farley oświadczył, że firma motoryzacyjna rozszerzy liczbę swoich producentów pojazdów elektrycznych, aby konkurować z takimi jak Tesla. Ponadto, prezes powiedział, że firma będzie ponownie rozwijać się w miarę przechodzenia na samochody elektryczne. Farley poruszył również temat 12% udziałów w spółce Rivian Automotive Inc. (NASDAQ: RIVN), stwierdzając, że pozytywny odbiór pierwszej oferty publicznej stwarza niesamowite możliwości dla Forda. Co ciekawe, prezes nie wyklucza likwidacji udziałów w Rivian w celu finansowania innych możliwości.

Moderna publikuje wyniki badań nad szczepionką przeciw grypie mRNA-1010

Moderna Inc. (NASDAQ: MRNA) zdobyła 25% po tym, jak firma ogłosiła wyniki swojej szczepionki przeciw grypie mRNA-1010. Badanie wykazało, że hamowanie hemaglutynacji (HAI) działa przeciwko czterem wariantom grypy u dzieci i dorosłych.Firma finalizuje już rekrutację do badania mRNA-1001 fazy 2, a trzecia faza jest w trakcie realizacji. Firma przedstawiła również aktualne informacje na temat swojej szczepionki przeciw grypie.