HomeNewsOto 3 spółki, które opublikują wyniki 16 maja: WMT, HD i CSCO

Oto 3 spółki, które opublikują wyniki 16 maja: WMT, HD i CSCO

Mircea Vasiu

Walmart, Home Depot i Cisco przedstawią w tym tygodniu swoje wyniki kwartalne. Czy rozczarują one inwestorów?

Sezon wyników finansowych trwa w tym tygodniu, a niektóre duże spółki w Stanach Zjednoczonych ogłaszają swoje wyniki kwartalne. Wśród najważniejszych publikacji wyników znajdują się sprawozdania Walmartu, Home Depot i Cisco.

Walmart

Walmart (NYSE:WMT) jest jedną z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą detaliczną i hurtową. Wyniki kwartalne zostaną przedstawione we wtorek, 17 maja, natomiast od początku roku akcje znajdują się na pozytywnym terytorium, wzrastając o nieco ponad 2%.

To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że sektor technologiczny jest już w niedźwiedzim trendzie, a indeks S&P 500 ledwo uniknął niedźwiedziego trendu w ostatni piątek. Co więcej, Walmart jest spółką wypłacającą dywidendę, która zwiększała roczne wypłaty dla akcjonariuszy przez ostatnie 48 lat z rzędu.

Większość analityków jest byczo nastawiona do kursu akcji Walmartu. Spośród 59 analityków zajmujących się akcjami Walmartu, 53 wydało rekomendacje kupna, a 6 wydało rekomendacje neutralne. Żaden analityk nie wystawił rekomendacji sprzedaży dla kursu akcji Walmart.

Home Depot

Home Depot (NYSE:HD) opublikuje wyniki finansowe za I kwartał roku obrotowego 2022 17 maja o godz. 9:00 ET. Home Depot jest spółką zajmującą się sprzedażą detaliczną artykułów gospodarstwa domowego i jedną z amerykańskich spółek z silną historią wypłaty dywidendy. 

W ciągu ostatnich 13 lat akcjonariusze otrzymywali zwiększoną roczną dywidendę, a wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 44,14%. Wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 44,14%. Ponadto, rentowność dywidendy w przyszłości wynosi 2,57%. 

W przeciwieństwie do Walmartu, kurs akcji Home Depot spadł o blisko -28% YTD, na co wpływ miało ogólne załamanie na rynku akcji. 

Cisco

Cisco Systems (NASDAQ:CSCO) jest jedną z wiodących firm technologicznych na świecie. Wyniki finansowe za III kwartał 2012 r. zostaną ogłoszone 18 maja o godz. 13:30 PT, a cena akcji Cisco spadła o ponad 21% YTD wraz z sektorem technologicznym. 

Cisco jest obecnie notowane przy wskaźniku P/E Non-GAAP za ostatnie dwanaście miesięcy wynoszącym 14,88 i niższym od mediany sektora o -16,59%.