HomeNewsNiemieckie służby nadzoru badają funkcję autopilota Tesli

Niemieckie służby nadzoru badają funkcję autopilota Tesli

Hassan Maishera

Służby nadzoru analizują obecnie funkcję autopilota wprowadzoną przez producenta pojazdów elektrycznych Tesla.

Dziennik "Bild am Sonntag" poinformował, że Kraftfahrt-Bundesamt (Federalny Urząd Transportu Samochodowego) prowadzi obecnie kontrolę funkcji autopilota firmy Tesla.

Tesla wprowadziła niedawno system automatycznej zmiany pasa ruchu, znany jako Autopilot, dążąc do tego, aby ich pojazdy były jeszcze bardziej wydajne.

Jednak niemiecka służba nadzoru analizuje obecnie tę funkcję, aby ustalić, czy można z niej bezpiecznie korzystać na niemieckich drogach. W raporcie dodano, że władze prowadzą rozmowy ze swoimi partnerami w Holandii na temat ostatniej aktualizacji.

Holenderska agencja ds. pojazdów jest odpowiedzialna za wydawanie zezwoleń na użytkowanie pojazdów w całej Europie. Na chwilę obecną nie ma żadnych komentarzy ze strony Tesli ani niemieckiego Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego.

To najnowsze wydarzenie nie jest pojedynczym przypadkiem, ponieważ po serii śmiertelnych wypadków najnowsza funkcja Tesli jest coraz częściej badana na całym świecie.

Amerykańska Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) rozpoczęła w zeszłym tygodniu drugą procedurę badawczą dotyczącą potencjalnej wady systemu Autopilot. Doszło do tego po skargach użytkowników, którzy twierdzili, że samochód przy dużych prędkościach hamuje.

Od początku sesji giełdowej w USA akcje Tesli spadły o ponad 2%. W chwili obecnej TSLA jest notowana na poziomie 856,98 USD, tracąc do tej pory ponad 19 punktów procentowych.

Od początku roku cena akcji spółki jest bardzo słaba. W ujęciu rocznym TESLA straciła ponad 28% swojej wartości. Na początku roku kurs akcji spółki wynosił około 1200 dolarów, a obecnie oscyluje wokół 850 dolarów za akcję.

W zeszłym miesiącu niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego rozpoczął własne badanie dotyczące ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa ekranu dotykowego w konsoli środkowej różnych modeli Tesli. Jeśli badania będą kontynuowane, akcje Tesli mogą ponieść dalsze straty w nadchodzących tygodniach i miesiącach.