Home » News » Netflix zawiesza swoje usługi w Rosji

Netflix zawiesza swoje usługi w Rosji

W ostatnich dniach Rosja została dotknięta licznymi sankcjami ze strony firm w związku z trwającą inwazją na Ukrainę.

Netflix, największy gigant w dziedzinie streamingu wideo, potwierdziły dziś w rozmowie z CNBC, że zawiesiły swoje usługi w Rosji. Według firmy, to najnowsze wydarzenie nastąpiło po inwazji tego kraju na Ukrainę.

Kilka firm, w tym Mastercard i Visa, zawiesiło swoje usługi w Rosji w związku z trwającymi atakami na Ukrainie. Rzecznik prasowy Netflix powiedział:

"Biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszych usług w Rosji".

Zawieszenie usług w Rosji nie zaszkodziłoby wynikom Netflixa, ponieważ firma ma w tym kraju około miliona abonentów. Jest to niewielki procent jej całkowitej liczby 222 milionów subskrybentów na całym świecie.

Zawieszenie usług w Rosji nastąpiło po tym, jak Netflix wcześniej wstrzymał projekty i przejęcia w tym kraju po tym, jak kraj ten rozpoczął inwazję na Ukrainę.

Netflix miał w produkcji cztery rosyjskojęzyczne seriale, które zostały anulowane po inwazji na Ukrainę.
Firmy w różnych częściach świata zajmują twarde stanowisko wobec Rosji – niektóre wycofały swoje usługi, a inne wstrzymały sprzedaż produktów.

Apple, Visa i Mastercard należą do wiodących firm na świecie, które zaprzestały świadczenia usług swoim rosyjskim klientom.

Jednak niektóre wiodące podmioty zajmujące się kryptowalutami oświadczyły, że nie będą zabraniać zwykłym Rosjanom dostępu do swoich usług. Binance, Coinbase i Kraken oświadczyły, że nie będą zamrażać kont rosyjskich klientów.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, powiedział:

"Niektórzy zwykli Rosjanie używają kryptowalut jako koła ratunkowego teraz, gdy ich waluta się załamała. Wielu z nich prawdopodobnie sprzeciwia się temu, co robi ich kraj, a zakaz mógłby zaszkodzić również im".

Rzecznik Binance powiedział również:

"Nie zamierzamy jednostronnie zamrażać kont milionów niewinnych użytkowników. Kryptowaluty mają na celu zapewnienie większej wolności finansowej ludziom na całym świecie. Jednostronna decyzja o zakazaniu ludziom dostępu do ich kryptowalut byłaby sprzeczna z powodem, dla którego kryptowaluty istnieją."