HomeNewsNajważniejsze informacje rynkowe: Oto pięć akcji, które pojawiły się na pierwszych stronach w piątek

Najważniejsze informacje rynkowe: Oto pięć akcji, które pojawiły się na pierwszych stronach w piątek

Ruchi Gupta

  • Udemy rośnie po tym, jak wyniki za trzeci kwartał 2021 roku pobiły szacunki
  • UiPath i Torrid Holdings spadają po ogłoszeniu wyników kwartalnych
  • SOC chce odwołać Bobby'ego Koticka z zarządu Coca-Coli z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne

Różne firmy ogłosiły swoje wyniki kwartalne w czwartek, wywołując ruch akcji, część z których zyskała, a część straciła ze względu na rozczarowujące wyniki.

Udemy rośnie po publikacji wyników

Udemy Inc.  (NASDAQ: UDMY) podskoczyły w czwartek o 2,5% po tym, jak firma opublikowała wyniki przychodów za III kwartał 2021 roku, które pobiły szacunki, a zyski były zgodne z szacunkami konsensusu. W III kwartale fiskalnym spółka odnotowała wzrost przychodów o 9,4% r/r do 129,6 mln USD, bijąc szacunki o 4,01 mln USD. Ponadto, zysk non-GAAP był zgodny z szacunkami i wyniósł -0,04 USD, podczas gdy strata na akcję GAAP wyniosła 0,25 USD, przebijając szacunki dotyczące straty w wysokości 0,1 USD na akcję.

UiPath informuje o przychodach w wysokości 220 mln USD w III kwartale

Akcje spółki UiPath Inc. (NYSE: PATH) spadły o 2,62% po tym jak spółka ogłosiła, że jej przychody oraz zyski za III kwartał fiskalny przekroczyły szacunki. Przychody spółki wyniosły 220,82 mln USD, co oznacza wzrost o 50% rok do roku i przekroczenie szacunków o 11,59 mln USD. W trzecim kwartale spółka odnotowała zysk na akcję bez uwzględnienia GAAP w wysokości 0,00 USD, co było lepsze od szacunków analityków, którzy zakładali stratę w wysokości 0,04 USD na akcję. Natomiast EPS GAAP wyniósł 0,23 USD, czyli nie osiągnął szacunków na poziomie 0,13 USD na akcję.

Torrid Holdings odnotowuje 13% wzrost sprzedaży rok do roku

Akcje Torrid Holdings Inc. (NYSE: CURV) spadły o 25% po tym, jak firma zajmująca się sprzedażą bezpośrednią odzieży oraz akcesoriów ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał. Spółka ogłosiła również, że dyrektor finansowy George Wehiltz ma odejść na emeryturę do 1 kwartału 2022 roku. Prezes firmy Liz Munoz stwierdziła, że są zachwyceni sprzedażą i rentownością odnotowaną w kwartale, w którym sprzedaż netto wzrosła o 13% do 306,2 mln USD. Dodatkowo, sprzedaż w III kw. 2021 r. wzrosła o 14%, co oznacza wzrost sprzedaży i rentowności o 13% do 306,2 mln USD.

SOC nie chce Koticka w zarządzie Coca-Coli

SOC Investment Group jest przeciwko wznowieniu CEO Bobby'ego Koticka jako członka zarządu Coca-Cola Co. (NYSE: KO) po doniesieniach, że utrzymywał on w tajemnicy swoje podejrzenia o molestowanie seksualne w Activation Blizzard. W liście do przewodniczącej Komitetu Dyrektorów i Zarządzania Coca-Coli, Eleny Lagomasion, SOC zażądało usunięcia Koticka z zarządu. Jeśli zostanie on ponownie wybrany, grupa inwestycyjna podejmie poważne działania.

Omnichannel Acquisition Corp i Kin Insurance nawiązują współpracę

Omnichannel Acquisition Corporation (NYSE: OCA) zawarła umowę o połączeniu biznesowym z Kin Insurance. W wyniku połączenia spółek, łączna składka zarządzana wzrosła do 11,3 mln USD, co oznacza wzrost o 327% od początku roku.