Home » News » Najważniejsze informacje: Pięć akcji, które spowodowały ruch we wtorek

Najważniejsze informacje: Pięć akcji, które spowodowały ruch we wtorek

  • Apple wprowadza na rynek Mac Studio i Studio Display
  • General Motors ogłasza partnerstwo w programie pojazdów elektrycznych
  • Stitch Fix i MongoDB opublikowały wyniki kwartalne

Apple prezentuje serię nowych produktów

Firma Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) zorganizowała wczoraj premierę produktów na wiosnę 2022 roku. Ponad 150 000 osób oglądało transmisję z tego wydarzenia w serwisie Youtube. Firma przedstawiła szereg nowych produktów, w tym Mac Studio w cenie od 3 999 USD, zaprezentowała monitor Studio Display w cenie od 1 599 USD, iPhone'a SE 2022 w cenie 429 USD oraz nowego iPada Air.

Firma ujawniła, że wprowadzone wcześniej iPhone 13 i iPhone 13 Pro są obecnie dostępne w kolorach alpejskiej zieleni i zielonym.

General Motors ogłasza partnerstwo z Pacific Gas and Electric Co

General Motors Company (NYSE: GM) i Pacific Gas and Electric Co. (NYSE: PCG) ogłosiły partnerstwo w programie pilotażowym, którego celem jest stworzenie unikalnych pojazdów elektrycznych, które mogą zasilać dom w przypadku braku prądu. Marry Barra, dyrektor generalny GM, powiedziała, że ta współpraca to ogromny krok milowy, który zwiększa liczbę zalet jazdy samochodem elektrycznym. Prezes PG&E, Patti Poppe, również stwierdziła, że to posunięcie przyspieszy upowszechnienie się samochodów elektrycznych.

Stitch Fix bije prognozy wyników i przychodów

Stitch Fix Inc. (NASDAQ: SFIX) spadła we wtorek o 20%, mimo że jej wyniki fiskalne za II kwartał 2022 r. okazały się lepsze od oczekiwań. Spółka wykazała stratę w wysokości 0,28 USD na akcję przy przychodach w wysokości 517 mln USD, podczas gdy analitycy szacowali stratę w wysokości 0,31 USD na akcję przy przychodach w wysokości 515 mln USD.

W trzecim kwartale firma spodziewa się przychodów w wysokości od 485 mln USD do 500 mln USD, czyli poniżej prognoz analityków, którzy przewidują 559 mln USD.

MongoDB przedstawia optymistyczne prognozy na cały rok

Akcje MongoDB Inc. (NASDAQ: MDB) wzrosły o 10% po tym, jak osiągnęła lepsze wyniki finansowe za czwarty kwartał i przedstawiła optymistyczne prognozy. Spółka odnotowała stratę w wysokości 1,25 USD na akcję przy przychodach w wysokości 266,5 mln USD, podczas gdy według konsensusu szacowano stratę w wysokości 0,22 USD na akcję przy przychodach w wysokości 243,4 mln USD. W całym roku spółka spodziewa się straty na akcję w wysokości od 0,51 do 0,29 USD przy przychodach pomiędzy 1,15 a 1,18 mld USD.

Shell przeprasza za zakup rosyjskiej ropy

Po krytyce ze strony ukraińskiego ministra spraw zagranicznych Dmytro Kuleby, koncern naftowy Shell przeprosił za zakup rosyjskiej ropy naftowej po wysokich cenach. Firma kupiła 100 tys. ton metrycznych ropy Urals po obniżonej cenie, pomimo zachodnich sankcji nałożonych na Rosję za niesprowokowaną inwazję na Ukrainę.