HomeNewsNajlepsze akcje do kupienia: Tesla, Netflix oraz Procter & Gamble

Najlepsze akcje do kupienia: Tesla, Netflix oraz Procter & Gamble

Mircea Vasiu

Tesla, Netflix oraz Procter & Gamble to trzy spółki o dużej kapitalizacji, które w przyszłym tygodniu przedstawią swoje wyniki kwartalne.

Nadchodzący tydzień obfituje w ważne spółki ogłaszające swoje kwartalne wyniki finansowe. Inwestorzy z pewnością będą zwracać uwagę na trzy poniższe spółki: Tesla, Netflix oraz Procter & Gamble.

Tesla

O firmie Tesla było ostatnio głośno, głównie dlatego, że jej prezes, Elon Musk, złożył ofertę kupna Twittera, platformy mediów społecznościowych. Fani Tesli czekają jednak na wyniki kwartalne, których publikację zaplanowano na środę, 20 kwietnia, na godzinę 16:30 czasu środkowego.

Inwestorzy spodziewają się, że w pierwszym kwartale 2022 roku zysk na akcję wyniesie 2,26 USD, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w grudniu 2022 roku to 82,83 mld USD.

Tesla nie wypłaca dywidendy i jest jedną z najbardziej popularnych akcji wśród inwestorów detalicznych. Ponieważ rządy na całym świecie inwestują w przejście na zieloną energię, oczekuje się, że w nadchodzących latach popyt na pojazdy elektryczne znacznie wzrośnie.

Po ogromnym wzroście w czasie pandemii COVID-19 kurs akcji Tesli spadł od początku roku.

Netflix

Netflix to kolejna akcja, która zyskała na wartości podczas pandemii COVID-19. Ponieważ z powodu blokad ludzie byli zmuszeni spędzać więcej czasu w domach, spędzali więcej czasu w Internecie i oglądali więcej Netflixa niż wcześniej.

W połączeniu z sukcesem niektórych programów Netflix zyskał globalną rozpoznawalność marki.

Jednak od końca ubiegłego roku cena akcji Netflixa spadła prawie o połowę. Gdy rządy krajów rozwiniętych zaczęły łagodzić ograniczenia COVID-19, inwestorzy zaczęli czerpać zyski z inwestycji w Netflix.

W pierwszym kwartale 2022 r. inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 2,92 USD.

Procter & Gamble

Procter & Gamble ogłosi wyniki finansowe za III kwartał roku obrotowego 2022 w środę, 20 kwietnia. Jest to jedna ze spółek o najdłuższej serii corocznych podwyżek dywidendy – 65 lat z rzędu.

Inwestorzy oczekują, że w tym kwartale zysk na akcję wyniesie 1,3 USD, a w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kurs akcji zyskał +15,54. Przy obecnej cenie rynkowej akcji Procter & Gamble jest wyceniana na 380,1 mld USD.