Home » News » Musk sprzedaje akcje Tesla warte 6,9 miliarda dolarów, cytuje szansę na wymuszoną umowę na Twitter

Musk sprzedaje akcje Tesla warte 6,9 miliarda dolarów, cytuje szansę na wymuszoną umowę na Twitter

Dyrektor generalny Tesla Inc (NASDAQ: TSLA) Elon Musk sprzedał akcje producenta pojazdów elektrycznych o wartości 6,9 miliarda dolarów, mówiąc, że fundusze mogą zostać wykorzystane do sfinansowania potencjalnej umowy na Twitterze, jeśli przegra walkę prawną z platformą mediów społecznościowych.

„W (mam nadzieję, że mało prawdopodobne) sytuacji, w której Twitter zmusi tę umowę do zamknięcia * i * niektórzy partnerzy kapitałowi nie dojdą do skutku, ważne jest, aby uniknąć nagłej sprzedaży akcji Tesla” – powiedział we wtorek w tweecie.

Musk na początku lipca zerwał umowę z 25 kwietnia na zakup Twittera za 44 miliardy dolarów. Twitter pozwał Musk, aby zmusił go do sfinalizowania transakcji, odrzucając jego twierdzenie, że został wprowadzony w błąd co do liczby kont spamowych na platformie mediów społecznościowych jako wyrzuty sumienia nabywców w wyniku spadku akcji spółek technologicznych. Obie strony udają się na proces 17 października.

„Street przeczyta ten pokerowy ruch, że szanse na transakcję na Twitterze są teraz bardziej prawdopodobne”, napisał na Twitterze Dan Ives, analityk Wedbush Securities.

W innych komentarzach na Twitterze we wtorek Musk odpowiedział „tak”, gdy został zapytany, czy zakończył sprzedaż akcji Tesla, a także powiedział, że ponownie kupi akcje Tesla, jeśli umowa na Twitterze nie zostanie zamknięta.

Tesla nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, sprzedał w kwietniu akcje Tesla o wartości 8,5 miliarda dolarów i powiedział wtedy, że nie planuje się dalszej sprzedaży. Ale od tego czasu eksperci prawni sugerowali, że jeśli Musk zostanie zmuszony do zakończenia przejęcia lub rozstrzygnięcia sporu z surową karą, prawdopodobnie sprzeda więcej akcji Tesla.

Musk sprzedał około 7,92 miliona akcji między 5 a 9 sierpnia, według wielu zgłoszeń. Obecnie posiada 155,04 mln akcji Tesla, czyli niecałe 15% udziałów producenta, według obliczeń Reutera.

Najnowsza sprzedaż przyniosła całkowitą sprzedaż akcji Tesla przez Musk do około 32 miliardów dolarów w mniej niż rok.

Akcje Tesla wzrosły o prawie 15%, odkąd 20 lipca producent samochodów poinformował o lepszych niż oczekiwano zyskach.

Musk drażnił się również we wtorek, że może założyć własną platformę społecznościową. Zapytany przez użytkownika Twittera, czy myślał o stworzeniu własnej platformy, gdyby transakcja się nie zakończyła, odpowiedział: „X.com”.