HomeNewsKupować czy sprzedawać akcje Microsoftu przed wynikami za III kw. 2022 r.?

Kupować czy sprzedawać akcje Microsoftu przed wynikami za III kw. 2022 r.?

Mircea Vasiu

Microsoft ogłosił dziś wyniki kwartalne, a inwestorzy oczekują, że w III kw. 2022 r. zysk na akcję wyniesie 2,20 USD. Więc kupować czy sprzedawać akcje Microsoftu?

Inwestorzy Microsoftu przygotowują się na wyniki kwartalne, których publikacja zaplanowana jest na dzisiaj w godzinach po-rynkowych. Uczestnicy rynku oczekują, że Microsoft poda za kwartał EPS w wysokości 2,20 USD, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w czerwcu 2022 r. wynosi 198,73 mld USD.

Jest to spółka wypłacająca dywidendę. Microsoft zwiększał swoje roczne wypłaty dywidendy przez ostatnie 18 lat z rzędu, a 5-letnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 9,49%. 

Jak w tym roku zachowywała się cena akcji Microsoftu?

Sektor technologiczny był i jest w tym roku pod presją. W czasie pandemii wirusa COVID-19 inwestorzy wysyłali spółki technologiczne na rekordowe szczyty, ponieważ praca w domu sprawiła, że ludzie stali się bardziej zależni od produktów i usług internetowych. 

Jednak pandemia COVID-19 w większości przypadków już się skończyła, przynajmniej sądząc po tym, że ograniczenia zostały zniesione niemal wszędzie w rozwiniętych gospodarkach. W związku z tym inwestorzy porzucili akcje spółek technologicznych w 2022 roku i szukali innych możliwości. 

Do tej pory cena akcji Microsoftu spadła w tym roku o 17,3%, ale nadal utrzymuje się w pobliżu najwyższych poziomów w historii. 

Co analitycy mówią o cenie akcji firmy Microsoft?

Żaden analityk nie wydał rekomendacji sprzedaży dla firmy Microsoft. Spośród 89 analityków analizujących cenę akcji, 84 ma rekomendację kupna, a 5 neutralną. 

Ostatnio Citigroup utrzymał rekomendację „kupuj” z ceną docelową 355 USD za akcję. Podobnie uczynił Wells Fargo, ale tym razem cena docelowa jest znacznie wyższa i wynosi 400 USD/akcję. 

Wskaźnik P/E Non-GAAP dla akcji Microsoftu wynosi 30,89 i jest wyższy od mediany dla sektora o 62,31%. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy marża zysku brutto wyniosła 68,83%, również więcej niż mediana dla sektora o 36,61%.