Home » News » Kupować czy sprzedawać akcje Microsoftu przed wynikami za III kw. 2022 r.?

Kupować czy sprzedawać akcje Microsoftu przed wynikami za III kw. 2022 r.?

Microsoft ogłosił dziś wyniki kwartalne, a inwestorzy oczekują, że w III kw. 2022 r. zysk na akcję wyniesie 2,20 USD. Więc kupować czy sprzedawać akcje Microsoftu?

Inwestorzy Microsoftu przygotowują się na wyniki kwartalne, których publikacja zaplanowana jest na dzisiaj w godzinach po-rynkowych. Uczestnicy rynku oczekują, że Microsoft poda za kwartał EPS w wysokości 2,20 USD, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w czerwcu 2022 r. wynosi 198,73 mld USD.

Jest to spółka wypłacająca dywidendę. Microsoft zwiększał swoje roczne wypłaty dywidendy przez ostatnie 18 lat z rzędu, a 5-letnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 9,49%. 

Jak w tym roku zachowywała się cena akcji Microsoftu?

Sektor technologiczny był i jest w tym roku pod presją. W czasie pandemii wirusa COVID-19 inwestorzy wysyłali spółki technologiczne na rekordowe szczyty, ponieważ praca w domu sprawiła, że ludzie stali się bardziej zależni od produktów i usług internetowych. 

Jednak pandemia COVID-19 w większości przypadków już się skończyła, przynajmniej sądząc po tym, że ograniczenia zostały zniesione niemal wszędzie w rozwiniętych gospodarkach. W związku z tym inwestorzy porzucili akcje spółek technologicznych w 2022 roku i szukali innych możliwości. 

Do tej pory cena akcji Microsoftu spadła w tym roku o 17,3%, ale nadal utrzymuje się w pobliżu najwyższych poziomów w historii. 

Co analitycy mówią o cenie akcji firmy Microsoft?

Żaden analityk nie wydał rekomendacji sprzedaży dla firmy Microsoft. Spośród 89 analityków analizujących cenę akcji, 84 ma rekomendację kupna, a 5 neutralną. 

Ostatnio Citigroup utrzymał rekomendację “kupuj” z ceną docelową 355 USD za akcję. Podobnie uczynił Wells Fargo, ale tym razem cena docelowa jest znacznie wyższa i wynosi 400 USD/akcję. 

Wskaźnik P/E Non-GAAP dla akcji Microsoftu wynosi 30,89 i jest wyższy od mediany dla sektora o 62,31%. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy marża zysku brutto wyniosła 68,83%, również więcej niż mediana dla sektora o 36,61%.