HomeNewsKupować czy sprzedawać akcje General Mills przed publikacją wyników?

Kupować czy sprzedawać akcje General Mills przed publikacją wyników?

Mircea Vasiu

W tym tygodniu General Mills ogłosi wyniki finansowe za ostatni kwartał. Inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 0,78 USD.

General Mills jest wiodącym producentem żywności konsumenckiej działającym na całym świecie. Założona w 1866 roku, zatrudnia około 35 000 osób, a jej siedziba mieści się w Minneapolis, Minnesota.

W środę, 23 marca, General Mills ogłosi swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał roku obrotowego 2022. Inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 0,78 USD, a roczne szacunki przychodów za okres fiskalny kończący się w maju 2022 r. wynoszą 18,81 mld USD.

Cena akcji spadła o -7,5% YTD, pomimo faktu, że ceny żywności poszybowały w górę. Co więcej, General Mills jest spółką wypłacającą dywidendę przy wskaźniku wypłaty dywidendy na poziomie 54,99% i rentowności dywidendy w przyszłości na poziomie 3,25%.

Co analitycy mówią o cenie akcji General Mills?

Większość analityków jest nastawiona byczo lub neutralnie. Spośród 23 analityków zajmujących się akcjami, 11 wydało rekomendacje kupna, a 9 neutralne. Tylko 3 analityków wydało rekomendacje sprzedaży dla kursu akcji General Mills.

Dzisiaj JP Morgan utrzymał rekomendację "trzymaj" z ceną docelową 64 USD. Ponadto, pod koniec lutego Deutsche Bank utrzymał rekomendację "kupuj" z ceną docelową 74 USD za akcję.

Co pokazują wykresy?

Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym, aczkolwiek obecnie testuje wsparcie przy dolnej krawędzi. Niemniej jednak, gdy cena znajduje się wewnątrz kanału, pozostaje bycza. Co więcej, bycze nastawienie utrzymuje się, dopóki cena utrzymuje się powyżej krytycznego obszaru przy 52 USD.

General Mills jest obecnie notowany przy wskaźniku P/E wynoszącym 16,56, a stopa dywidendy do 2025 roku ma wynieść 3,52%. W kontekście rosnącej inflacji i wyższych cen żywności, akcje mogą oferować atrakcyjne możliwości inwestycyjne dla osób poszukujących stałego dochodu z dywidendy, jak również spółki dobrze przygotowanej do wykorzystania rosnących cen żywności.

Przy obecnym kursie giełdowym wartość spółki General Mills wynosi 37,65 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa sięga 50,14 mld USD.