HomeNewsKupować czy sprzedawać akcje Amazon przed wynikami kwartalnymi?

Kupować czy sprzedawać akcje Amazon przed wynikami kwartalnymi?

Mircea Vasiu

Amazon przedstawi jutro wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Inwestorzy spodziewają się zysku na akcję w wysokości 8,5 USD.

Sektor technologiczny w Stanach Zjednoczonych miał trudny początek roku handlowego. Po odrobieniu części wcześniejszych strat, spółki technologiczne są ponownie sprzedawane. 

Amazon, który jutro przedstawi swoje wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące roku, spadł wczoraj o ponad 4%. Inwestorom nie spodobał się fakt, że Alphabet, firma stojąca za Google, rozminęła się z rynkowymi szacunkami, więc inne akcje spółek technologicznych spadły. 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji Amazona straciła około -18%, mimo że firma stale podaje lepsze od oczekiwanych wyniki. W pierwszym kwartale 2022 r. rynek oczekuje zysku na akcję w wysokości 8,5 USD, a szacunkowe roczne przychody za okres fiskalny kończący się w grudniu 2022 r. wynoszą 540,24 mld USD.

W jaki sposób Amazon zarabia pieniądze?

Firma Amazon uzyskuje większość swoich przychodów ze sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych w Internecie. Ta część działalności firmy Amazon stanowi około 50% wszystkich jej przychodów. 

Ponadto 3,6% przychodów firmy Amazon generują sklepy fizyczne. Kolejne 6,8% pochodzi z członkostwa w programie Prime, a za resztę odpowiadają usługi Amazon Web Services i usługi stron trzecich. 

Co analitycy mówią o cenie akcji firmy Amazon?

Spośród 100 analityków analizujących kurs akcji spółki Amazon, 1 analityk wydał rekomendację „sprzedaj”, natomiast 1 analityk wydał rekomendację „neutralnie”. Pozostali wydali rekomendację „kupuj”. 

Ostatnio Rosenblatt, UBS, Citigroup i Cowen and Company utrzymały rekomendację kupna dla kursu akcji firmy Amazon z ceną docelową na poziomie 3 000 USD, 4 550 USD, 4 100 USD i 4 400 USD.