HomeNewsInformacje rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów w poniedziałek

Informacje rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów w poniedziałek

Ruchi Gupta

  • Exterran łączy się z Enerflex, Kohl's pozyskują dwóch prywatnych nabywców
  • IBM przebija szacunki przychodów we wszystkich swoich trzech segmentach
  • Aktywista inwestor żąda odejścia CEO Peloton

Exterran połączy się z Enerflexem

Akcje Exterran Corporation (NYSE: EXTN) skoczyły o 50% po ogłoszeniu propozycji połączenia z Enerflex Ltd. w celu stworzenia czołowej zintegrowanej globalnej firmy zajmującej się infrastrukturą energetyczną. Firma połączona będzie działać pod nazwą Enerflex.

Połączenie firm wzmocni zdolność Enerflex do obsługi klientów na rynkach transformacji energetycznej, wody oraz gazu ziemnego. W wyniku transakcji o wartości 735 mln USD powstanie firma o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1,5 mld USD.

Dwie prywatne firmy chcą kupić Kohla

W poniedziałek rano akcje Kohl's Corp (NYSE: KSS) wzrosły o 35% po tym, jak sieć handlowa przedstawiła oferty przejęcia od dwóch prywatnych firm. Potencjalni nabywcy mogą zmniejszyć obecność sieci handlowej w całym kraju, aby pozyskać kapitał, ale Kohl jest przeciwny tego rodzaju transakcjom typu sale-leaseback.

Nowojorska firma Sycamore Partners zaproponowała przejęcie sieci za 65 dolarów za akcję, co stanowi 39-procentową premię w stosunku do ceny Kohl's z piątku. Inną prywatną firmą chcącą kupić Kohl's jest Acacia Research, wspierana przez inwestora aktywistycznego Starboard Value, która zaproponowała nabycie sieci sklepów za 64 dolary za akcję.

IBM przebija szacunki za IV kwartał

Akcje IBM Corp (NYSE: IBM) wzrosły o 6% po tym, jak spółka pobiła szacunki wyników za IV kwartał. Zysk netto spółki wyniósł 2,33 mld USD, czyli 2,6 USD na akcję i 3,35 USD na akcję po korekcie. Przychody IBM wyniosły 16,7 mld USD, co oznacza wzrost o 6,4% r/r. Analitycy prognozowali skorygowany EPS na poziomie 3,3 USD przy przychodach na poziomie 15,96 mld USD. Ponadto spółka osiągnęła lepsze od szacowanych przychody we wszystkich trzech segmentach: konsultingu, oprogramowaniu oraz infrastrukturze.

Inwestor aktywista chce odejścia prezesa Peloton

Akcje Peloton Interactive Inc. (NASDAQ: PTON) wzrosły wczoraj o prawie 10% po tym, jak inwestor aktywista Blackwell Capital zdecydował się usunąć prezesa spółki, Johna Foleya. Inwestor aktywista zasugerował również, że firma zajmująca się produktami fitness musi dokonać sprzedaży, aby podnieść cenę akcji.

Według Blackwell Capital, Peloton jest atrakcyjnym kandydatem do zakupu po obecnej cenie, szczególnie dla takich potentatów technologicznych jak Nike, Disney, Sony, oraz Apple, które mogłyby wykorzystać Peloton do ich rozszerzenia.

Cathie Wood pozbywa się prawie miliona akcji Twittera

Biznesmenka-miliarderka Cathie Wood straciła zainteresowanie akcjami mediów społecznościowych, Twitter Inc. (NYSE: TWTR), ledwie miesiąc po zakupie około miliona akcji mikroblogging site. W weekend ona sprzedała prawie milion akcji Twittera za 34,5 mln dolarów. Jej obecna ekspozycja na akcje spadła o 3,33 mln akcji tylko w tym miesiącu.