Home » News » Dlaczego akcje Nio wzrosły w czwartek

Dlaczego akcje Nio wzrosły w czwartek

Rząd Chin właśnie podjął działania mające na celu pobudzenie gospodarki.

Co się stało

Obecnie w chińskim sektorze pojazdów elektrycznych (EV) jest wiele wyzwań, ale akcje Nio Inc – ADR (NYSE: NIO 6.41%) i tak wzrosły o ponad 8% na początku czwartku. Podczas gdy stracono część tych zysków, od godziny 12:37 czasu wschodniego amerykańskie akcje depozytowe Nio pozostały o 6,1% wyższe.

Więc co

Inwestorzy Nio mogą podziękować chińskiemu rządowi za dzisiejszy impuls. Nio i inni producenci pojazdów elektrycznych nadal mierzą się z nowymi wyzwaniami, nawet jeśli starają się odzyskać utraconą produkcję i spadek popytu związany z blokadą polityki zerowej COVID w kilku miastach.

W ostatnim czasie poważna susza spowodowała spadek dostaw energii hydroelektrycznej, co spowodowało nakazane przez władze przerwy w dostawie prądu. Ale rząd ogłosił także właśnie pakiet stymulacyjny, aby spróbować wzmocnić wzrost gospodarczy.

Co teraz

Nio zwiększył produkcję w czerwcu i lipcu po tym, jak walczył o części i widząc spadek popytu na wiosnę, gdy chińskie władze zablokowały kilka miast, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Jednak poważna susza ma obecnie wpływ na produkcję hydroelektrowni, a firmy w prowincji Syczuan, gdzie zamieszkuje wielu dostawców z branży motoryzacyjnej, muszą zostać odcięte w dostawie prądu. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych są teraz również dotknięte przerwami w dostawie prądu w południowo-zachodnich Chinach.

Wczoraj rząd ogłosił pakiet infrastruktury o wartości 1 biliona juanów (około 150 miliardów dolarów), aby pobudzić wzrost gospodarczy kraju. Inwestorzy postrzegają to jako bardzo dobrą wiadomość dla wznowienia wzrostu popytu na pojazdy elektryczne. I nie tylko akcje spółek przemysłowych odnotowują dziś wzrost. Na wydatkach mógłby skorzystać cały segment konsumencki.

Inwestorzy już nie mogli się doczekać, co Nio powie o swojej sprzedaży w trzecim kwartale, kiedy ogłosi kolejne wyniki kwartalne. Teraz oczekuje się, że nowy pakiet stymulacyjny może sprawić, że nadchodzący raport będzie jeszcze bardziej optymistyczny.