HomeNewsCzy warto kupować akcje Walgreen Boots Alliance przed publikacją wyników?

Czy warto kupować akcje Walgreen Boots Alliance przed publikacją wyników?

Mircea Vasiu

Walgreen Boots Alliance przedstawi jutro swoje kwartalne wyniki finansowe. Inwestorzy oczekują, że w tym kwartale zysk na akcję wyniesie 1,39 USD.

Walgreen Boots Alliance jest jedną z amerykańskich korporacji o dużej kapitalizacji, która w tym tygodniu przedstawi swoje wyniki finansowe. Jutro, 31 stycznia, inwestorzy przygotowują się do ogłoszenia wyników kwartalnych.

Oczekiwany EPS na ten kwartał wynosi 1,39 USD, a roczny szacunek przychodów za okres fiskalny kończący się w sierpniu 2022 r. wynosi 131,49 mld USD.

Walgreen Boots Alliance jest jedną z amerykańskich spółek wypłacających wysoką dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy przekracza 4%, a spółka podnosiła swoją roczną dywidendę przez ostatnie 7 lat z rzędu.

Z punktu widzenia wyceny, Walgreen Boots Alliance jest notowany na atrakcyjnym wskaźniku P/E wynoszącym 8,71, niższym od mediany sektora o 57,13%. Przy obecnym kursie giełdowym spółka jest wyceniana na 40,74 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa sięga 82,93 mld USD.

Co analitycy sądzą o cenie akcji Walgreen Boots Alliance?

Analitycy w większości mają neutralne opinie na temat kursu akcji Walgreen Boots Alliance. Spośród 26 analityków zajmujących się kursem akcji, nie mniej niż 23 wydało rekomendację neutralną, podczas gdy 2 wydało rekomendację sprzedaj. Tylko jeden analityk ma opinię kupna dla kursu akcji Walgreen Alliance.

Ostatnio UBS utrzymał swoją rekomendację "hold" z ceną docelową 52 USD/akcję.

Jak wygląda konfiguracja techniczna?

Obraz techniczny pokazuje, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ukształtował się potężny obszar konsolidacji. W rezultacie kurs akcji Walgreen Boots Alliance ewoluował w zakresie około 10 dolarów, nie mogąc się wybić w żadną stronę.

W związku z tym wsparcie znajduje się na poziomie 45 USD, a opór na poziomie 55 USD.

Niemniej jednak, układ ten przypomina formację flagi byka. Rynek potrzebuje czasu i "buduje energię" podczas formowania się flagi, by ostatecznie doprowadzić do jej wybicia.

Byki mogą chcieć zobaczyć ruch powyżej 50 USD, a dzienne zamknięcie powyżej 55 USD sygnalizuje koniec byczej formacji.

Walgreen Boots Alliance przez sześć ostatnich kwartałów z rzędu osiągał lepsze wyniki kwartalne, więc można się spodziewać, że wyniki będą lepsze od oczekiwanych.