HomeNewsCzy warto kupować akcje Twittera po tym, jak Elon Musk nabył 9,2% udziałów?

Czy warto kupować akcje Twittera po tym, jak Elon Musk nabył 9,2% udziałów?

Mircea Vasiu

Akcje Twittera skoczyły wczoraj o 27,12% po tym, jak Elon Musk ujawnił, że posiada 9,2% udziałów. Czy warto kupić akcje Twittera?

Wczoraj pojawiła się informacja, że Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, stał się największym udziałowcem Twittera. Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Musk objął 9,2% udziałów w Twitterze, a wiadomość ta spowodowała wzrost cen akcji Twittera o blisko 30%.

Twitter jest jedną z najbardziej popularnych i wpływowych platform społecznościowych na świecie. Dziesiątki milionów ludzi śledzi konto Muska, a społeczność Fintwit jest jedną z najbardziej szanowanych w branży finansowej.

Akcje Twittera od dłuższego czasu borykały się z problemami. Na przykład w ciągu ostatnich 10 lat cena akcji Twittera spadła o 11,29%, ponieważ firma miała problemy z monetyzacją swojej popularności.

Mimo to Twitter jest spółką dochodową. Chociaż nie wypłaca dywidendy, jego marża zysku brutto za ostatnie dwanaście miesięcy wynosiła 64,60% i była wyższa od mediany sektora o 27,10%.

Cena akcji Twittera zmierza w kierunku kluczowego obszaru

Z punktu widzenia analizy technicznej, kurs akcji Twittera wybił się z trójkątnej konsolidacji, która działała jako formacja odwrócenia trendu. Przed godzinami handlu w Stanach Zjednoczonych rynek jest postrzegany jako wyższy, a opór przed kluczowym obszarem 65 USD jest niewielki lub żaden.

Poziom ten stanowi wierzchołek poprzedniego trójkąta umownego, który doprowadził do ostatniego trendu spadkowego. W związku z tym, dzienne zamknięcie powyżej 65 USD przesuwa zdecydowanie bycze nastawienie.

Przy obecnej cenie rynkowej kapitalizacja rynkowa Twittera wynosi 31,41 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa 30,56 mld USD. Inwestorzy oczekują, że na koniec okresu rozliczeniowego w grudniu 2022 r. roczne przychody spółki osiągną poziom 6 mld USD.

Analitycy nie byli zbyt optymistycznie nastawieni do Twittera przed ogłoszeniem przez Elona Muska. Na przykład, spośród 76 analityków oceniających kurs akcji, 48 ma neutralne oceny, 25 kupuje, a 3 sprzedaje.

Do grudnia 2022 roku zysk netto Twittera ma wynieść 690 mln USD, a do 2026 roku ma wzrosnąć do 2,23 mld USD. Wskaźnik P/E wynosi 47,91 i ma spaść do 15,84 do 2026 roku.