HomeNewsCzy warto kupować akcje Home Depot przed publikacją wyników za Q4 2021?

Czy warto kupować akcje Home Depot przed publikacją wyników za Q4 2021?

Mircea Vasiu

Inwestorzy dokładnie monitorują wyniki finansowe Home Depot. Rynek oczekuje zysku na akcję w wysokości 3,18 USD oraz 34,85 mld USD przychodów w tym kwartale.

Home Depot (NYSE:HD) przedstawi wyniki finansowe za Q4 2021 jutro, 22 lutego, o godz. 9:00 ET. Oprócz wyników za rok 2021, spółka przedstawi także wstępne prognozy na rok fiskalny 2022.

Home Depot, jeden z największych graczy w branży sprzedaży detalicznej artykułów wyposażenia domowego, zatrudnia pół miliona pracowników i został założony w 1978 roku. W ostatnim kwartale roku fiskalnego 2021 spółka ma wykazać EPS w wysokości 3,18 USD i przychody w wysokości 34,85 mld USD.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Home Depot przez ostatnie sześć kolejnych kwartałów pobiły oczekiwania zarówno w zakresie zysku na akcję, jak i przychodów, to można przypuszczać, że zrobi to ponownie. Szacunkowe roczne przychody za okres fiskalny kończący się w styczniu 2022 r. wynoszą 150 mld USD, a za okres kończący się w styczniu 2023 r. 153,50 USD. Podczas jutrzejszej konferencji prasowej inwestorzy skupią się na prognozach na przyszły rok oraz na tym, jak zarząd zapatruje się na działalność w nadchodzącym roku.

Od początku roku cena akcji Home Depot spada o ponad 16%

Cena akcji Home Depot osiągnęła najwyższy poziom w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. Cena akcji uformowała formację podwójnego szczytu powyżej 400 USD i od tego poziomu spadła o ponad -16%.

Chociaż z technicznego punktu widzenia nie mamy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia (rynek niedźwiedzia rozpoczyna się, gdy cena akcji spada o ponad -20% od ostatniego maksimum), to jednak biorąc pod uwagę formację odwrócenia trendu, nastawienie jest niedźwiedzie. Ponadto, cena akcji osiągnęła ruch mierzony podwójnego szczytu.

Jednak byki również mają pewne nadzieje. Po pierwsze, spadek nie był na tyle silny, aby przełamać serię wyższych minimów. Po drugie, kurs znalazł wsparcie na poprzednim obszarze oporu.

Co analitycy mówią o cenie akcji Home Depot?

Analitycy lubią akcje. Spośród 80 analityków zajmujących się akcjami, 67 wydało rekomendacje kupna, a 13 wydało rekomendacje neutralne. Żaden analityk nie wydał rekomendacji sprzedaży dla akcji Home Depot.

Przy obecnym kursie giełdowym firma jest wyceniana na 362,22 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa wynosi 402,41 mld USD.