HomeNewsCzy warto kupować akcje Home Depot po spadku o 8% po prognozach na 2022 rok?

Czy warto kupować akcje Home Depot po spadku o 8% po prognozach na 2022 rok?

Mircea Vasiu

Cena akcji Home Depot spada po ostrzeżeniu zarządu o nadchodzącym trudnym roku. Czy można tu bezpiecznie kupować?

Jednym z głównych wydarzeń tego tygodnia, jeśli chodzi o wyniki finansowe, było spotkanie informacyjne Home Depot. Wczoraj spółka podała wyniki lepsze od oczekiwanych, a mimo to cena akcji spadła o ponad 8%.

Kluczem do interpretacji wyników Home Depot są prognozy na przyszłość. Zarząd ostrzegł, że rok 2022 będzie dla spółki trudny, choć zapowiedział, że spodziewa się lekko dodatniej sprzedaży w sklepach.

Najważniejsze wydarzenia w Q4 2021 r.

Sprzedaż wzrosła o 10,7% w porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej. Wzrosła również sprzedaż porównywalna.

Ponadto rozwodniony zysk na akcję wzrósł o 21,1% rok do roku. Podsumowując, rok 2021 był dla firmy rekordowy – sprzedaż przekroczyła 150 mld USD.

Aby uhonorować ten przełomowy moment lub osłodzić słabe prognozy, zarząd ogłosił zwiększenie dywidendy kwartalnej o 15%. Dokładniej, dywidenda kwartalna wzrośnie do 1,90 USD/kwartał lub 7,6 USD/rok, począwszy od 24 marca 2022 r.

Warto tu wspomnieć o ważnym osiągnięciu Home Depot. Mianowicie, liczba kolejnych kwartałów, w których firma wypłacała dywidendę, osiągnęła 140.

Co mówią nam wykresy?

Obraz techniczny pokazuje uszkodzony układ byków. Rynek osiągnął szczyt na poziomie 420 USD pod koniec 2021 r. i uformował formację podwójnego szczytu.

Cena akcji Home Depot znalazła wsparcie na wcześniejszym oporze podczas ruchu w dół. Kurs odbił się na chwilę, ale słabe prognozy na rok 2022 wywołały wyprzedaż, która przełamała wsparcie.

W ten sposób wsparcie stało się oporem. Dlatego też obszar 340 USD powinien stanowić opór przy jakiejkolwiek próbie wyjścia wyżej.

Można też powiedzieć, że od teraz nastawienie jest niedźwiedzie, dopóki kurs akcji pozostaje poniżej poziomu 340 USD. Z drugiej strony, dzienne zamknięcie powyżej poziomu 340 USD pozwala bykom odzyskać kontrolę.

Podsumowując, Home Depot osiągnął rekordową sprzedaż i zarobił więcej niż rynek szacował na rok 2021. Jednak słabe prognozy wystarczyły, aby wywołać wyprzedaż, szczególnie biorąc pod uwagę ogólny niedźwiedzi sentyment rynkowy na początku 2022 roku.