HomeNewsCzy warto kupować akcje Conagra Brands przed ogłoszeniem wyników?

Czy warto kupować akcje Conagra Brands przed ogłoszeniem wyników?

Mircea Vasiu

Conagra Brands ogłosi wyniki finansowe za III kwartał 2012 roku jutro, 7 kwietnia, o godz. 9:30 rano EDT. Inwestorzy oczekują zysku na akcję w wysokości 0,58 USD za ten kwartał.

Jedną ze spółek o dużej kapitalizacji, która w tym tygodniu przedstawi swoje wyniki finansowe jest Conagra Brands (NYSE:CAG). Conagra jest aktywnym graczem w branży pakowanych produktów spożywczych i mięsnych, została założona w 1919 roku.

Inwestorzy oczekują, że EPS w tym kwartale wyniesie 0,58 USD, a roczny EPS szacowany jest na 2,42 USD. Conagra wypłaca kwartalną dywidendę, a stopa dywidendy za rok 2022 wynosi 3,55%.

Marża EBIT za ostatnie dwanaście miesięcy była wyższa od mediany sektora o 63,76%, a przy obecnej cenie giełdowej spółka jest wyceniana na 16,35 mld USD.

Jeśli chodzi o kurs giełdowy, to jest on płaski od początku roku, a w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spadł o około -10%. Spółka nie była w stanie wykorzystać rosnących cen żywności do poprawy marż, ale w 2022 r. jej akcje są notowane przy atrakcyjnym wskaźniku P/E wynoszącym 14,10.

Akcje Conagra Brands odbiły większość strat z 2022 r.

Akcje Conagra Brands były mocno sprzedawane od początku roku. Spadły z 36 USD do 30 USD, ale na niższych poziomach utworzyły prawdopodobną formację podwójnego dna. Jeśli jest ona prawidłowa, to istnieje możliwość dalszych wzrostów, szczególnie jeśli zobaczymy dzienne zamknięcie powyżej 36 USD.

Nie wszyscy są optymistycznie nastawieni do Conagra Brands

Większość analityków ma neutralną ocenę dla kursu akcji spółki Conagra Brands. Spośród 17 analityków zajmujących się ceną akcji, 2 wydało rekomendację kupna, a 12 wydało rekomendację neutralną. Z drugiej strony, 3 analityków wydało rekomendacje sprzedaży.

Ostatnio UBS utrzymał swoją rekomendację "trzymaj" dla kursu akcji Conagra Brands z ceną docelową 34 USD.

W obliczu wojny na Ukrainie, która przyczynia się do zatorów w łańcuchu dostaw, wiele osób obawia się, że recesja w Stanach Zjednoczonych jest nieuchronna. Jeśli tak się stanie, konsumenci ograniczą wszystkie kategorie wydatków uznaniowych, zanim ograniczą wydatki na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność.

Podsumowując, Conagra Brands pozostaje atrakcyjną opcją do dodania do portfela, zwłaszcza jeśli cena akcji wzrośnie powyżej 36 USD. Biorąc pod uwagę, że spółka wypłaca również wysoką dywidendę, akcje stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.