HomeNewsAktualności rynkowe: Oto jak rynek zareagował na wyniki finansowe

Aktualności rynkowe: Oto jak rynek zareagował na wyniki finansowe

Ruchi Gupta

  • AstraZeneca kupuje Alexion za około 39 mld USD i odnotowuje 12,01 USD łącznych przychodów w czwartym kwartale.
  • Ceny akcji Mattel wzrosły o ponad 12% po ogłoszeniu przez firmę znakomitych wyników finansowych za czwarty kwartał.
  • Cummins Inc. przejmuje Jacobs Vehicle Systems

Akcje AstraZeneca rosną po świetnych wynikach za IV kwartał

Akcje AstraZeneca (NASDAQ: AZN) wzrosły o około 3% po tym, jak firma odnotowała lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe za czwarty kwartał. Do obiecujących wyników finansowych przyczyniło się przejęcie za 39 mld USD firmy Alexion, producenta leków na choroby rzadkie w Stanach Zjednoczonych, oraz wysoka sprzedaż szczepionki COVID-19. Ponadto, całkowite przychody firmy za czwarty kwartał wyniosły 12,01 mld USD, co stanowi wzrost o 62% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zynga podaje rekordowe wyniki za czwarty kwartał

Firma Zynga Inc. (NASDAQ: ZNGA), wiodący dostawca usług w zakresie gier społecznościowych, odnotowała w IV kwartale 2021 r. historyczne wyniki w zakresie rezerwacji i łącznych przychodów. Spółka odnotowała 727 mln USD przychodów netto, co stanowi najlepszy wynik kwartalny w historii firmy i oznacza wzrost o 4% w ujęciu rocznym. Pobito tym samym konsensus prognoz na poziomie 719 mln dolarów. Średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników mobilnych (DAU) wzrosła o 3%, osiągając poziom 37 mln, a średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników mobilnych (MAU) wzrosła o 38%, osiągając poziom 184 mln.

Mattel ogłasza dobre wyniki za czwarty kwartał

Po ogłoszeniu znakomitych wyników finansowych za czwarty kwartał, ceny akcji Mattel (NASDAQ: MAT) wzrosły o ponad 12%. Całkowite przychody firmy wyniosły około 1,8 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Łączne przychody przekroczyły również konsensus szacunków, który wynosił 1,65 mld USD. Wzrost przychodów był spowodowany wzrostem przychodów w segmencie północnoamerykańskim.

Ceny akcji Yum wzrosły o 2,2% po wynikach za IV kwartał

Akcje Yum! Brands (NYSE: YUM) wzrosły o 2,2% po tym, jak przychody przekroczyły szacunki. Łączne przychody spółki wyniosły około 1,89 mld USD, co oznacza wzrost o 8% w ujęciu rocznym i nieznacznie przewyższa konsensus szacunków na poziomie 1,88 mld USD. Ponadto, YUM BRANDS dodał 1 689 nowych lokali brutto. Spółka nie osiągnęła jednak szacowanych przez analityków zysków z powodu obniżonych marż spowodowanych wyższymi kosztami.

Cumins kupuje Jacobs Vehicle Systems

Cummins Inc (NYSE: CMI) przejmuje Jacobs Vehicle Systems, a firma spodziewa się zakończyć transakcję do końca roku. Firma Cummins uzyska dostęp do cennych nowych technologii firmy Jacobs, co powinno pomóc jej w rozwoju zaawansowanych silników wysokoprężnych.