HomeNewsAktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w Sylwestra

Aktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w Sylwestra

Ruchi Gupta

  • Chińskie władze antykorupcyjne krytykują Walmart
  • Tabletki COVID-19 firmy Pfizer otrzymały brytyjską zgodę na stosowanie dla dzieci i młodzieży
  • Amerykańskie władze zwracają się do Verizon i AT&T o wstrzymanie uruchomienia sieci 5G

Walmart pod ostrzałem z powodu umieszczenia na liście produktów z Xinjiangu

Chiny nadal zaostrzają sytuację dla różnych firm w kraju, między innymi Walmart Inc. (NYSE: WMT) i jego sieć sklepów Sam's Club jest tego przykładem. Chiński urząd antykorupcyjny oskarżył amerykańskiego sprzedawcę o "głupotę i krótkowzroczność" po informacji, że Sam's Club usunął ze sklepów produkty z Xinjiang. W zeszłym tygodniu firma znalazła się pod ostrzałem po tym, jak różne serwisy informacyjne udostępniły zrzuty ekranu i filmy na Weibo pokazujące niedostępność produktów z tego dalekozachodniego regionu Chin na swojej platformie internetowej. Walmart stał się ostatnią zachodnią firmą, która została dotknięta presją związaną z traktowaniem przez Chiny Ujgurów i mniejszości muzułmańskich.

Evergrande rezygnuje ze spłat inwestorów

W piątek, chińska firma z branży nieruchomości China Evergrande Group ograniczyła swoje plany spłaty produktów zarządzania majątkiem inwestorów. Posunięcie to podkreśla pogarszającą się sytuację płynnościową firmy, która nie wywiązuje się ze swoich zagranicznych zobowiązań dłużnych. Na początku zeszłego tygodnia spółka nie spłaciła swoich zagranicznych kuponów. Obecnie międzynarodowe obligacje uznane za zagrożone niewypłacalnością krzyżową wynoszą 19 miliardów dolarów, po tym jak Evergrande nie dotrzymał terminów wypłaty kuponów na początku zeszłego miesiąca. Firma z trudnością pozyskała pieniądze poprzez sprzedaż aktywów oraz akcji, aby uregulować swoje zobowiązania wobec wierzycieli i dostawców.

Tabletka COVID-19 firmy Pfizer została zatwierdzona w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania zatwierdziła tabletkę COVID-19 firmy Pfizer Inc (NYSE: PFE), Paxloid, dla osób poniżej 18 roku życia z łagodną lub umiarkowaną infekcją COVID-19 oraz z ryzykiem pogorszenia się choroby. Według danych, Medicines and Healthcare products Regulatory Agency stwierdziła, że Paxloid jest skuteczny we wczesnych stadiach COVID-19. Ponadto Pfizer poinformował w zeszłym miesiącu, że Paxloid wykazał prawie 90% skuteczność w zapobieganiu zgonom i hospitalizacji pacjentów z grupy wysokiego ryzyka. Co najważniejsze, ostatnie wyniki badań laboratoryjnych wskazują, że lek może zachować skuteczność w walce z szybko rozprzestrzeniającym się wariantem Omicron.

Verizon i AT&T zostały poproszone o opóźnienie startu 5G

W zeszłym tygodniu szef Federalnej Administracji Lotnictwa i sekretarz transportu USA Pete Buttigieg poprosił Verizon Communications (NYSE: VZ) i AT&T (NYSE: T) o opóźnienie przewidywanego uruchomienia sieci bezprzewodowej 5G z powodu obaw o bezpieczeństwo lotnicze. Przewoźnicy zostali poproszeni o opóźnienie uruchomienia nie więcej niż dwa tygodnie, co jest częścią wniosku jako rozwiązanie krótkoterminowe do postępu współistnienia 5G wdrożenia w C-i i bezpiecznych operacji lotniczych.